تاریخ: ۸:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
تصمیمات جدید درباره موسسات مالی/ شناسایی اموال تعاونی ولیعصر

نایب رییس مجلس آخرین نشست بررسی مشکلات موسسات مالی را تشریح کرد.

مسعود پزشکیان با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری، اظهارداشت: اواخر هفته گذشته جلسه ای با حضور نماینده سپرده گذاران و مسئولان وزارت اطلاعات برگزار شد تا اطلاعاتی که از سوی سپرده گذاران مطرح می شود مورد بررسی قرار گیرد، چراکه برخی اطلاعات اعلامی از سوی سپرده گذاران قابل تامل بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس مباحث این نشست مقرر شد اموالی که این موسسات دارند و اعلام نکرده اند و یا اموالی که دست به دست گشته توسط این گروه از وزارت اطلاعات شناسایی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقرر شد که در بانک مرکزی جلسه ای با حضور نیروهای وزارت اطلاعات و تیم تسویه که برای هر بانک جداگانه تشکیل شده برگزار شود تا اموال هر موسسه به صورت جداگانه بررسی و شناسایی شود.

وی در گفتگو با خانه ملت در تشریح آخرین جلسه نمایندگان سه قوه برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، یادآور شد: در جلسه نمایندگان سه قوه بیشتر ارزیابی تصمیماتی که اخذ شده بود انجام شد، چراکه با توجه به شکایات و اعتراضات سپرده گذاران مشخص شد که برخی تصمیمات آنگونه که باید عملیاتی نشده است.

بازدید نمایندگان سه قوه از مراکز پاسخگویی

پزشکیان با بیان اینکه در این نشست برنامه ها دوباره مرور و مقرر شد که شفاف سازی شود که تیم های پاسخگویی چه کسانی هستند، و کجا مستقرند و چگونه عمل می کنند، افزود: احتمالا نمایندگان سه قوه با یکدیگر و یا هر کدام به صورت جداگانه از این مراکز پاسخگویی بازدید می کنند.

وی ادامه داد: در این نشست درباره سپرده هایی که بالای ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان هستند بحث هایی شد که چگونه می توان اموال آنها را شناسایی کرد و بر مبنای این اموال سپرده ها را به این افراد بازگرداند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقرر شد که برای حل مشکل تعاونی ولیعصر (عج) رباط کریم و بهارستان در هفته جاری اموال این تعاونی شناسایی و خط اعتباری براساس دارایی هایش باز شود تا پرداخت سپرده های آنها از مبالغ پایین آغاز شود.

print

پاسخی بگذارید