تاریخ: ۱۰:۱۸ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
تعیین تکلیف اورژانسی کالاهای انباشته شده در بنادر

گمرک ایران از اقدام اورژانسی برای تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر خبر داد و اعلام کرد: تیم فنی دفاتر ستادی گمرک از شنبه در بندر شهیدرجایی مستقر می‌شود.

به گزارش اقتصاد شمال ،این پیشنهاد با توجه به ضرورت بررسی میدانی مشکلات و اقدامات فوری در فرآیند ترخیص از سوی مهرداد جمال ارونقی معاون جدید فنی و امور گمرکی مطرح و با استقبال مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران همراه شده و قرار است ریاست این تیم را معاون فنی و امور گمرکی بر عهده بگیرد.

معاون فنی و امور گمرکی در این خصوص گفت: این اولین پیشنهاد کاری من به رییس کل گمرک بود و با توجه به تاکید معاون اول رییس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رییس کل گمرک ایران مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر، پیشنهاد شد تیم فنی دفاتر ستادی گمرک ایران در اسرع وقت در بندر شهیدرجایی به عنوان مهم ترین بندر تجاری کشور استقرار داشته باشند که این پیشنهاد اینجانب مورد استقبال و پذیرش رییس کل گمرک ایران واقع شد.

وی افزود: به همین منظور، من به همراه مدیران و معاونین دفاتر ستادی از شنبه هفته آینده در گمرک شهید رجایی حضور می‌یابیم و مشکلات و مسائل گمرک مذکور را به عنوان نمونه‌ای بارز از مشکلات گمرکات کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارونقی گفت: با اعلام این موضوع انتظار داریم صاحبان کالا و مراجعین هرگونه مشکلی در روند انجام تشریفات کالاهای خود در تمامی رویه های گمرکی دارند به اینجانب منعکس یا در گمرک مذکور حضور داشته باشند تا به این مشکلات رسیدگی و در صورت امکان نسبت به رفع مشکل و در غیر اینصورت نسبت به پیگیری آنها از مراجع ذیربط اقدام شود.

print

پاسخی بگذارید