تاریخ: ۸:۴۱ :: ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در مرداد ١۴٠٠

مرکز آمار ایران تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در مرداد ماه سال جاری را برای مناطق شهری کشور اعلام کرد.

مرکز آمار ایران گزارش مربوط به متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در مرداد ماه ١۴٠٠ را منتشر کرد. بر این اساس، در مرداد ماه ١۴٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “برنج ایرانی درجه یک” با ٣,۴ درصد ،”شیرینی خشک” و “رشته آش” با ٢.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “ماهی قزل آلا” با ٨,٩ درصد ،”مرغ ماشینی” با ٧.٢ درصد و “گوشت گاو یا گوساله” با ۶.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “تخم مرغ ماشینی” با ٨,٩ درصد، “ماست پاستوریزه” با ۵.۶ درصد و “شیر پاستوریزه” با ۵.۴ درصد بوده است. همچنین در این گروه “روغن نباتی جامد” با ٢.٣ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “پرتقال” با ٣٩,۵ درصد و “سیب” با ٨.٢ درصد می ­باشد. همچنین در این گروه “لیمو­ترش” با ١۴.١ درصد و “هندوانه” با  ٩.٨ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته ­اند.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “هویج فرنگی” با ٧٠,۵ درصد، “قارچ” با ١۴.٧ درصد و “گوجه فرنگی” با ٩.٩ درصد می­ باشد. همچنین در این گروه ” سیب زمینی” با ۴.٩ درصد و “بادمجان” با  ۴.١ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته ­اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “سس مایونز” با ۶,۵ درصد و ” نوشابه گازدار” با ۵,٩ درصد است.

print

پاسخی بگذارید