تاریخ: ۱۹:۰۲ :: ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
تقویت شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۰ واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۰ واحدی به ۲۱ هزار و ۳۳۱ واحد رسید.

 امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه سیزدهم مهرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۰۸  واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به رقم ۳۷۱ هزار و ۵۷۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۷۹۰ واحدی، عدد ۴۲۷ هزار و ۲۸۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۲۹ واحدی به رقم ۲۶۹ هزار و ۵۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۵۲۴ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۳۹۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۱۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۱۸۴ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۲۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شپنا، فارس، شپدیس، کگل، مبین و شبندر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فولاد، فخوز و شستا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری بازار سرمایه در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۷۵۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۷۱ هزار و ۴۵۵ نوبت معامله و به ارزش ۶۷ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سنیر(سیمان‌ سفید نی‌ریز) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای دروز، زپارس، قمرو و ثاباد بود. همچنین نماد معاملاتی تایرا(تراکتورسازی‌ایران‌) با ۴.۹۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کساوه، غزر، ولغدر و شسینا قرار گرفتند.

 

print

پاسخی بگذارید