تورم نقطه ای استانهای شمالی در آبان ماه بالای ۳۰درصد است+جدول

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم ماهانه در استانهای شمالی کشور  در آبان ماه مربوط به استان گلستان  با ۲٫۴ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان گیلان  با ١.۵ درصد افزایش است.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: مطابق با آمارهای منتشر شده توسط مرکز آمار در آبان ماه ١٣٩٧، عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ١۴٧.٨ رسید که نسبت به ماه قبل٢.۶ درصد افزایش را نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذر بایجان شرقی با ۴.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه هم مربوط به استان همدان با ١.۴ درصد افزایش است.

به گزارش اقتصاد شمال ،همچنین درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٣۴.٩ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان سیستان وبلوچستان (۴٢.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢٨.٨ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان سیستان و بلوچستان به طور متوسط ٧.٧ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان کرمان به طور متوسط ۶.١ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به آبان ١٣٩۶ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

print

پاسخی بگذارید