تاریخ: ۲۱:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
تولید سالانه ‌۵۰۰ تن گوشت بوقلمون در گیلان

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان، این استان را قطب تولید بوقلمون در کشور خواند و گفت‌: سالانه ‌۵۰۰ تن گوشت بوقلمون در گیلان تولید می‌شود.

حجت علی‌اکبرنژاد بیان داشت: گیلان قطب تولید بوقلمون در سطح کشور است به طوری‌که سالانه بالغ بر ۵۰۰ تن گوشت بوقلمون در واحدهای پرورشی این استان تولید و سپس روانه بازار مصرف در سراسر کشور می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان ‌خاطرنشان کرد:‌ تولیدکنندگان و فعالان عرصه پرورش بوقلمون در استان با پرورش حدود ۲۱ هزار قطعه بوقلمون مادر سالانه چیزی حدود بیش از ۴۵ درصد جوجه بوقلمون کشور را تولید می‌کند.
اکبرنژاد از فعالیت چهار واحد پرورش بوقلمون مادر در استان گیلان خبر داد و گفت:‌ ظرفیت تولید این تعداد از واحدهای پرورشی حدود ۲۱ هزار قطعه بوقلمون مادر تخمین زده می‌شود و سالانه چهار میلیون قطعه جوجه بوقلمون کشور نیز در این واحدها تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جوجه بوقلمون کشور در واحدهای پرورشی گیلان تولید می‌شود، تصریح کرد‌:‌ در حال حاضر ۹ واحد پرورش بوقلمون گوشتی در استان فعال است و این مراکز سالانه حدود ۵۰۰ تن گوشت بوقلمون را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از صدور گوشت بوقلمون تولید شده این استان به سراسر کشور خبر داد و گفت‌:‌ گوشت بوقلمون تولید شده در واحدهای پرورشی گیلان علاوه بر مصرف ‌در داخل استان به سایر استان‌های سراسر کشور نیز صادر می‌شود.
وی به کسب دستاوردی بزرگ در استان در عرصه تولید بوقلمون اشاره کرد و افزود:‌ تولید کنندگان بوقلمون در گیلان موفق شدند از سال ۹۰ تاکنون با تولید استاندارد، کشورمان را از واردات این محصول بی‌نیاز کنند.
اکبرنژاد حمایت از سرمایه‌گذاران علاقمند برای مشارکت در ساخت کشتارگاه‌های بوقلمون در گیلان را متذکر شد و گفت: با توجه به موقعیت گیلان در عرصه تولید بوقلمون کشور،‌ ایجاد و راه‌اندازی کشتارگاه‌های مجهز و مکانیزه بوقلمون در این استان ضروری است.
وی با تأکید بر اینکه جهاد کشاورزی گیلان در زمینه دریافت تسهیلات،‌ صدور پروانه ساخت و بهره‌برداری با سرمایه‌گذاران همکاری می‌کند، عنوان کرد:‌ تسهیلات با سود ۱۰ تا ۱۸ درصدی به علاقمندان ساخت و راه‌اندازی کشتارگاه‌های بوقلمون در گیلان پرداخت می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی را از اهداف استراتژیک این سازمان اعلام و اضافه کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت تسهیلات مورد نیاز در سایت کارا و یا صندوق کارآفرینی امید ثبت‌نام کنند.
منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید