تاریخ: ۱۸:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
جاده چالوس و گازوئیل های پر حرف و حدیث

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: موضوع ریختن عمدی گازوئیل در محور کرج - چالوس صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

به گزارش اقتصاد شمال ،حاجی رضا شاکرمی افزود: چندی پیش با مطرح شدن شایعاتی در خصوص ریختن عمدی گازوئیل در محور کرج – چالوس توسط ماشین‌های حمل خودرو، این موضوع توسط اداره راه و شهرسازی استان بررسی و تکذیب شد.

جاده گردشگری و کوهستانی کرج – چالوس در روز‌های تعطیل بویژه آخر هفته همواره با حجم بالای ترافیک مواجه است و از جمله راه‌های مورد توجه گردشگران برای سفر به شمال کشور است.

وی اضافه کرد: بار دیگر نیز شایعاتی در این باره مطرح که این بار پلیس راه استان البرز بررسی‌های مجدد را انجام و مشخص شد که این موضوع صحت ندارد.

شاکری با اشاره به دلایل لغزنده بودن جاده در برخی نقاط جاده چالوس اظهار داشت: با توجه به کوهستانی بودن این محور و وجود قوس‌های زیاد که تصادفات نیز در این محل‌ها و سر پیچ‌ها اتفاق می‌افتد سبب ریزش روغن و ضد یخ خورد‌های تصادفی در سطح جاده می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تردد خودرو‌های سنگین از جمله کامیون به دلیل عملیات‌های عمرانی و تردد اتوبوس‌ها در این محور، احتمال ریزش گازوییل از باک و سیستم سوخت رسانی در آن وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: از طرفی با توجه به وجود باغ و رستوران در محور کرج – چالوس و استفاده از گازوییل و نفت برای سیستم گرمایشی که از طریق وانت بار و کامیون انجام می‌شود، احتمال ریزش از درب تانکر هنگام گذر از پیچ‌ها و سربالایی‌ها وجود دارد.

شاکرمی افزود: همچنین در ابتدای شروع بارش‌ها به دلیل وجود غبار ناشی از تردد خودرو‌ها در سطح آسفالت به طور معمول لغزنده است.

وی ادامه داد: با کسانی که در رابطه با لغزنده بودن عمدی جاده کرج – چالوس اقدام به شایعه پراکنی کنند، برخورد قضایی می‌شود.

نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری کرج – چالوس در حوزه استان البرز و نیمی دیگر نیز در حوزه استان مازندران است.

منبع:ایرنا

print

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید