تاریخ: ۱۳:۲۴ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳

جانمایی احداث پایانه حمل و نقل در شهر ماسوله انجام شد.

به گزارش اقتصاد شمال ، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان فومن از جانمایی برای احداث پایانه حمل و نقل در شهر ماسوله خبر داد.

شاهین علیزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن در بازدید از شهر ماسوله ، از جانمایی برای احداث پایانه حمل و نقل خبر داد.
شهرک تاریخی ماسوله دارای ۳۵۰ خانه تاریخی با قدمتی ۸۰۰ تا هزار ساله است که در سال ۱۳۵۴ با شماره ۱۰۹۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این شهرک تاریخی و منحصربفرد دارای جلوه های خاص طبیعی است و با توجه به ویژگی های تاریخی ، جغرافیای ظاهری و اقلیم خزری توأم با کوهستانی یکی از مهمترین سایت های ایرانگردی و جهانگردی در استان و حتی در میان کشورهای خاورمیانه است؛ فرآیند جهانی شدن ماسوله از سال ۸۹ آغاز شد و ۱۰ معیار در ثبت جهانی نقش دارند که اصالت و مدیریت از مهمترین این معیارهاست.
ماسوله در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن و در ۶۲ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار فومن همچنین با حضور در جاده ماسوله ، عملیات اصلاح و لوله گذاری جاده اصلی در روستای کمادل را بررسی کرد.
این پروژه به منظور هدایت سیلاب های احتمالی در منطقه انجام شده که در اثر بارندگی ها و سرریز شدن آب باران باعث آبگرفتگی زمین ها و منازل روستاییان می شد.
شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید