عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس
تاریخ: ۹:۵۲ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۸

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که حق شرط برای ایران در الحاق به کنوانسیون‌های CFT و پالرمو قابلیت اجرایی ندارد.

به گزارش اقتصاد شمال ،ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: الحاق ایران به کنوانسیون‌های CFT و پالرمو، موجب خود تحریمی و ایجاد محرومیت‌های بیشتری در شرایط تحریم، برای ایران می‌شود.

وی با بیان اینکه از طریق پیوستن ایران به کنوانسین‌های پالرمو و (CFT) شاهد تبعات سنگینی در نظام مبادلات مالی کشور خواهیم بود، اظهار داشت: در شرایطی که ما درگیر جنگ اقتصادی با دشمن هستیم، با الحاق به این کنوانسیون‌ها ‌همه اجزای نظام مالی کشور و تراکنش‌های آن در معرض دید کشور‌های بیگانه قرار می‌گیرد و این به ضرر منافع ملی کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اظهارات برخی که معتقدند ایران می‌تواند با پذیرش حق تحفظ‌هایی به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT  بپیوندد، گفت: مطرح کردن این‌گونه موضوعات از سوی عده‌ای یا به دلیل نا‌آگاهی و یا از روی دشمنی با منافع کشور است، زیرا کشور‌هایی که با حق تحفظ به کنوانسیون‌های مذکور پیوستند، نتوانستند از حق تحفظ‌شان استفاده کنند.

حسن‌بیگی با تأکید بر اینکه در شرایطی که دشمن جنگ اقتصادی علیه ایران آغاز کرده، پیوستن به کنوانسیون‌های CFT و پالرمو به منزله ضربه زدن و خدشه وارد کردن به  اقتصاد و امنیت ملی است، خاطرنشان کرد: FATF و لوایح مربوط به آن، ابزاری برای گرفتن اطلاعات مالی کشور‌های مختلف است. زمانی که ما اطلاعات سری کشور را در اختیار بیگانگان قرار دهیم، زمینه نفوذ آنها را با دست خودمان فراهم خواهیم کرد.

منبع:تسنیم

print

پاسخی بگذارید