تاریخ: ۱۱:۵۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

از زمان اجرای تدابیر ویژه بانک مرکزی برای متعادل کردن بازار ارز در حالی یک هفته باقی مانده که برخی بانک‌ها خدمات اینترنتی خود را برای فروش گواهی سپرده ۲۰ درصدی در کوتاه ترین زمان ممکن ارتقا داده اند.

با گذشت یک هفته از طرح بانک مرکزی برای کنترل بازار ها  و اجرای طرح سه ضلعی  تدابیر ویژه برخی از بانک ها  اقدام به فروش اینترینی گواهی ۲۰ درصدی در قالب خدمات الکترونیک کرده اند.

فرصت ویژه انتشار گواهی سپرده ۲۰ درصدی که با مجوز بانک مرکزی از روز ۲۸ بهمن ماه آغاز شده  به مدت دو هفته ادامه دارد و پایان هفته جاری این مهلت به پایان می رسد.

برخی از بانک ها برای جذب نقدینگی مشتریان، سرویس الکترونیکی صدور گواهی سپرده بانکی را در خدمات اینترنت بانک خود فعال کرده تا مشتریان حتی برای خرید گواهی سپرده ۲۰ درصدی نیازی به مراجعه به شعبه هم نداشته باشند.

  • صفحه خدمات اینترنتی خرید گواهی سپرده ۲۰ درصدی یکی از بانک ها

این گزارش می افزاید بر اساس تصمیم بانک مرکزی، بانک ها و موسسات اعتباری از روز شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ تا دو هفته بر مبنای بخشنامه این بانک مجاز هستند تا نسبت به اجرایی کردن انتشار ابزارهای مالی «انتشار گواهی سپرده ریالی با نرخ ۲۰ درصد، گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز و پیش فروش سکه بهار آزادی» اقدام کنند.

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید