گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۳:۴۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
دادستان آستارا نظارت دهیاران بر ساخت و سازها را خواستار شد

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب آستارا گفت: دهیاران به عنوان مسئولان اجرایی در روستاها بر ساخت و سازها نظارت و موارد تخلف نظیر احداث در حریم رودخانه ها و مناطق غیرمجاز را به دستگاه قضایی گزارش کنند.

عباس جاذب روز چهارشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت هفته قوه قضائیه در جمع دهیاران، بخشداران و تعدادی از رؤسای ادارات در فرمانداری آستارا افزود: استعلام پروانه‌های ساخت و ساز و بررسی دقیق اسناد مالی، مورد توجه دهیاری‌ها قرار گیرد.

وی اظهار کرد: عده‌ای در حریم جاده به خصوص در منطقه حیران، دکه عرضه مواد غذایی دایر کرده‌اند و وجود این دکه‌ها باعث بروز تصادفات جاده‌ای و به خطر افتادن جان مردم می‌شود.

وی بیان کرد: ساخت و سازهای خارج از محدوده طرح هادی باید از جهاد کشاورزی استعلام شود و اخلال در نظم و امنیت عمومی، ثمره مفاسد اجتماعی و اقتصادی ناشی از اجرا نشدن صحیح قوانین است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم اظهار کرد: نزد مردم تفاوتی بین قوا وجود ندارد و همه را ارکان حاکمیت و به نام حکومت می‌شناسند و مسئولان باید با همکاری یکدیگر در اندیشه رفع مشکلات مردم باشند.
سامان ساسانیان ادامه داد: کاهش جمعیت کیفری و خالی شدن دادگاه‌ها از پرونده‌های قضائی از دغدغه‌های مهم است و بسیاری از پرونده‌ها با اجرای برنامه‌های آموزشی و تعامل، قابل حل و فصل است.

وی بیان کرد: دهیاری‌ها با فضاسازی محیطی در روستاها مردم را با خدمات دستگاه قضا آشنا کنند و نقش برجسته و ماندگار شهید بهشتی در قوه قضائیه و تلاش‌های این شهید مظلوم در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به مردم تبیین شود.

اول تا هفتم تیرماه هفته قوه قضائیه است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

print

پاسخی بگذارید