تاریخ: ۱۴:۰۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از قطعی شدن سفر رئیس جمهوری به استان گلستان خبر داد و گفت: سفر یک روزه رئیس جمهوری در روز دوشنبه 24 دی انجام می شود و در صبح روز سفر، مهمان مردم گنبدکاووس در شرق استان گلستان خواهد بود.

به گزارش اقتصاد شمال ،عبدالقدیر کریمی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس که با دستور کار سفر رئیس جمهوری به این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: گنبدکاووس تنها شهرستانی است رئیس قوه مجریه در آن حضور می یابد و رئیس جمهوری در ادامه سفر خود، بعداز ظهر در جلسات مرکز استان شرکت می کند.
وی با تشریح اهمیت حضور رئیس جمهوری در شهرستان گنبدکاووس، از آحاد مردم و اقوام مختلف ساکن در شهرستان دعوت کرد با حضور پرشور و گسترده خود در آیین استقبال از رئیس جمهوری، عمق علاقه و دلبستگی خود را به نظام و انقلاب اسلامی به نمایش بگذارند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس، سفر رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به این شهرستان را فرصت مناسبی برای طرح مطالبات و دغدغه های مردم دانست و با بیان اینکه ایجاد دانشکده پزشکی، احداث بیمارستان 400 تختخوابی، جاده نفت، مجتمع آبرسانی فجر و فاضلاب شهری گنبد از عمده ترین مطالبات مردم ذکر کرد و گفت: تحقق این خواسته ها به همراه کمک به تجهیز و راه اندازی مرکز جامع سرطان که عملیات اجرایی ساختمان آن از سوی یکی از خیرین این شهرستان آغاز شده، می تواند بسیاری از مشکلات مردم در زمینه های مختلف را حل کند.
به گزارش ایرنا، در این نشست امام جمعه شهرستان گنبدکاووس نیز با تشریح اهمیت سفر رئیس جمهوری به گنبدکاووس و ضرورت حضور پرشور مردم در آیین استقبال از رئیس قوه مجربه و هیات همراه گفت: انتظار داریم در این سفر برخی از عقب ماندگی ها و محرومیت های شرق استان گلستان بویژه شهرستان گنبدکاووس موردتوجه و رسیدگی قرار گیرد.
حجت الاسلام محمود ترابی خاطر نشان کرد: در خصوص آموزش عالی در حوزه پزشکی و پیراپزشکی احساس تظلمی در منطقه وجود دارد و در این رابطه فاصله بسیار زیادی با دیگر شهرستان هایی که از دانشکده پزشکی برخوردارند، وجود دارد.
وی آموزش عالی را از شاخص های مهم توسعه دانش محور اعلام کرد و افزود: از رئیس جمهوری توقع داریم که مسئله بسیار مهم ایجاد دانشکده پزشکی و پیراپزشکی در شهرستان را به عنوان اولویت اول از ما بپذیرند و نسبت به رفع تبعیضی که در این زمینه وجود دارد، اقدام نمایند.
امام جمعه گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنان خود به قیام خونین مردم قم در 19 دی سال 1356 اشاره کرد و گفت: در این روز مردم بصیر و انقلابی قم که به تعبیری محور انقلاب اسلامی محسوب می شود، به صحنه آمده و از ارزش ها و عقاید خود دفاع کردند و از این بابت 19 دی یوم الله محسوب می شود.

منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید