آقا مولایی 
تاریخ: ۱۴:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

نماینده شوراهای گلستان در شورای عالی استان ها با تصریح بر اینکه راه های این استان ناامن است، گفت: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم که بودجه لازم برای ایمن سازی راه های گلستان اختصاص یابد. ‌

به گزارش اقتصاد شمال به نقل از روابط عمومی دفتر حمیدرضا آقا مولایی  در سخنرانی پیش از دستور یازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در محل مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار شد، افزود: چند روز پیش شاهد اتفاق دردناکی در محور کردکوی – گرگان بودیم که منجر به از دست دادن مدیران خدوم  رییس و معاون فقید سازمان تامین اجتماعی شد و همه را متأثر و متأسف کرد.
وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: استان گلستان در مسیر استان هایی چون مازندران، سمنان و خراسان شمالی شاهراه ارتباطی موثر در شمال و شمال شرقی کشور است و نقش تاثیر گذاری در حوزه حمل و نقل جاده ای ایفا می کند.
نماینده استان گلستان در شورای عالی استان ها اضافه کرد: بارها متذکر شده ایم که جاده‌های استان گلستان وضعیت مناسبی ندارد و بریدگی های آن مشکل آفرین هستند و موجبات مرگ تعداد زیادی از هموطنان را فراهم می کنند اما کسی توجه نکرد و شاهد بودیم که رویدادهای دلخراشی در این مناطق اتفاق افتاد.
مولایی یادآور شد: همه ساله شاهد از بین رفتن جمعیت زیادی از هموطنان غرب و شرق گرگان برای دسترسی به شهر گرگان هستیم به دلیل اینکه بریدگی ها و تقاطع های این مسیر مناسب و ایمن نیست.
وی با بیان اینکه چنین جاده‌ها و راههای ارتباطی بین استانی برازنده مردم نیست، گفت: اگر جاده های ما از امنیت بیشتری برخوردار بود شاید این اتفاق برای مرحوم نوربخش و معاون وی نمی افتاد و ما فرد با لیاقت و دلسوزی را از دست نمی دادیم.
نماینده گلستان در شورای عالی استان ها تاکید کرد: خواسته مسئولان استان و همچنین مردم این است که تغییری در وضعیت راه های منطقه ایجاد شود و به خصوص بحث ایمنی تقاطع ها و دوربرگردان ها جدی گرفته شود.
مولایی استان گلستان را نماد وحدت شیعه و سنی خواند و گفت: در این استان قومیت های مختلف با وحدت و برادری در کنار هم زندگی می کنند .
وی اعلام کرد: از ۴ هزار شهیدی که استان گلستان تقدیم انقلاب کرده است، ۷۰۰ شهید آن از اهل تسنن هستند.

print

پاسخی بگذارید