تاریخ: ۱۳:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
رشد ۱۷.۵ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت/ ۷۲ درصد پیش‌بینی محقق شد

دولت در چهار ماه ابتدای امسال ۳۴۸.۸ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کرده که این میزان حدود ۷۲ درصد رقم مصوب و پیش‌بینی شده در این دوره بوده است.

بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت به استثنای درآمدها و پرداخت‌های اختصاصی در تیر ماه امسال که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که ۴۲۱.۱ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۷۳۴.۴ هزار میلیارد ریال مصوب در چهار ماهه سال ۹۷، محقق شده است. درآمدهای دولت در چهار ماهه سال گذشته ۳۷۴.۸ هزار میلیارد ریال بوده که نشاندهنده رشد ۱۲.۳ درصدی است.

بر پایه این گزارش، میزان درآمدهای مصوب مالیاتی در چهار ماه نخست امسال ۴۸۲.۷ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۳۴۸.۸ هزار میلیارد ریال محقق شد. این در حالی است که دولت در چهار ماهه سال ۹۶ معادل ۲۹۶.۹ هزار میلیارد ریال و در چهار ماهه سال ۹۵ برابر ۲۹۷ هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی داشته که حکایت از رشد ۱۷.۵ درصدی دارد.

در بخش مالیات اشخاص حقوقی طی چهار ماه نخست امسال ۱۳۸ هزار میلیارد ریال درآمد مصوب شده بود که از این میزان ۸۱.۲ هزار میلیارد ریال محقق شد. همچنین از پیش‌بینی ۶۵.۹ هزار میلیارد ریال درآمد در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۵۹.۹ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

دولت در ۴ ماهه سال ۹۷ موفق به کسب ۱۱.۳ هزار میلیارد ریال مالیات بر ثروت شده و در عین حال پیش بینی درآمد در این خصوص به میزان ۱۱.۹ هزار میلیارد ریال بوده است. جمع مصوب مالیات‌های مستقیم در چهار ماه نخست سال جاری به میزان ۲۱۵.۸ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان، ۱۵۲.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد. در بخش مالیات بر واردات نیز دولت ۹۹.۲ هزار میلیارد ریال درآمد پیش‌بینی کرده بود که در نهایت تا پایان تیر ماه توانست ۵۰ هزار میلیارد ریال از آن کسب کند.

برای چهار ماه ابتدای امسال ۱۶۷.۶ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات پیش بینی شده بود که در نهایت به میزان ۱۴۶.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد. جمع مالیات های غیرمستقیم در دوره مورد بررسی، ۲۶۶.۹ هزار میلیارد ریال مصوب بوده که در نهایت ۱۹۶.۴ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

print

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید