مدیر امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد
تاریخ: ۱۰:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۵

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از رشد ۵۰.۶ درصدی حجم تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن طی هشت ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 به گزارش اقتصاد شمال به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن حجم تسهیلات منعقده و اعطایی (در قالب طرحمسکن مهر و غیر از طرح مسکن مهر ) طی هشت ماهه نخست سال جاری را معادل ۳۴۱ هزار و ۴۲۱ فقره اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ معادل ۵۰.۶ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به کارنامه تسهیلات منعقده و اعطایی بانک مسکن در هشت ماه ابتدایی سال جاری عنوان کرد: در بازه زمانی مذکور بانک مسکن سعی کرد با تمام توان و سرعت بالا به تقاضای اخذ تسهیلات در دو بخش خرید و ساخت مسکن پاسخگو باشد. از این رو ارزش ریالی تسهیلات اعطایی و منعقده از سوی بانک مسکن از ابتدای سال جاری تا نیمه پاییز معادل ۱۲ هزار و ۵۱۸ میلیارد و ۵۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

وی با مقایسه عملکرد تسهیلات منعقده و اعطایی طی هشت ماه ابتدایی سال جاری و سال گذشته اظهار کرد: مجموع تسهیلات منعقده و اعطایی در هشت ماه نخست امسال به لحاظ تعداد معادل ۵۰.۶ درصد و به لحاظ ارزش ریالی معادلی ۳۵.۵ درصد رشد یافته است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن به مجموع تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده در هشت ماه ابتدایی سال جاری اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی حجم تسهیلات منعقد شده (در قالب طرح مسکن مهر و خارج از طرح مسکن مهر ) معادل ۱۹ هزار و ۲۸۷ فقره به ارزش یک هزار و ۷۵۷ میلیارد و ۹۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.

وی ادامه داد: بانک مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات به بخش عرضه، تسهیلات ویژه ای برای سمت تقاضا نیز در نظر گرفته است. به طوری که طی هشت ماه ابتدایی سال جاری مجموع تسهیلات فروش اقساطی بخش خرید مسکن و ساختمان معادل ۱۵۲ هزار و ۸۱۳ فقره به ارزش ۷ هزار و ۴۳۱ میلیارد و ۱۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

وی تاکید کرد: کارنامه عملکرد هشت ماهه ابتدایی سال جاری نشان می دهد سرعت پرداخت تسهیلات خرید مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. به این معنا که از ابتدای سال جاری تا نیمه پاییز حجم تسهیلات فروش اقساطی بخش خرید مسکن معادل ۵۶.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

علمداری با بیان اینکه بانک مسکن علاوه بر تسهیلات ساخت و خرید مسکن، تسهیلات حمایتی ویژه ای نیز به متقاضیان به ویژه زوجین در آستانه ازدواج پرداخت کرده است، گفت: بانک مسکن در بازه زمانی مورد بررسی ۲۸ هزار و ۳۶۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است. این گروه از تسهیلات به لحاظ ریالی ارزشی معادل ۴۴۴ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان داشته اند.

وی در عین حال عنوان کرد: عملکرد بانک مسکن در هشت ماهه ابتدایی امسال در بخش پرداخت تسهیلات جعاله نیز از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. به طوری که در مدت مورد بررسی ۹۸ هزار و ۸۵۲ فقره تسهیلات جعاله به متقاضیان سراسر کشور پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۳ درصد رشد را تجربه کرده است.

print

پاسخی بگذارید