تاریخ: ۲۳:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
رکود شدید در آینده

مردم را نباید ناامید کرد امسال بدترین و سخت ترین سال در ۴۰ سال گذشته بود.

به گزارش اقتصاد شمال ،عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه ۱۴ میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی را داریم ولی هنوز مردم برای دریافت برخی اقلام اساسی در صف می ایستند.

به گزارش ایرنا، احمد انارکی محمدی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان رفسنجان افزود: تورم واردات کالاهای اساسی به کشور ۴۸ درصد است در حالی که این تورم برای سایر کالاها ۴۲ درصد اعلام شده است پس معلوم می شود که کالاهای اساسی به بازار سیاه می روند و یا قاچاق معکوس صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می کنیم اما به عدالت تقسیم نمی شود و در کشور ۱۵ درصد گوشت قرمز وارد می کردیم اما امروز چند برابر این کالای اساسی واردات داریم و صف ها همچنان طولانی است.

انارکی محمدی با اشاره به اینکه وقتی کنترل و نظارت در بازار توسط صنعت، معدن و تجارت نیست و یا کم نظارت می شود مجبوریم فروشگاه های بزرگ را برای عرضه کالاهای اساسی فعال کنیم، قطعا قاچاق ما به دلیل ماتفاوت ارز است، ارز ما زمانی که سه هزار و ۴۰۰ تومان بود کالاها به صورت قاچاق وارد کشور می شد و سالانه ۱۲٫۶ میلیارد فقط قاچاق وارداتی داشتیم.

وی ادامه داد: اما الان برعکس شده و کسانی هستند که سودجویی های بزرگی از این محل انجام و به صورت کلان پول به جیب می زنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روزانه یکهزار میلیارد تومان نقدینگی کشور در حال افزایش است که پیامدهای منفی را در آینده به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه یارانه نقدی به صورت ناعادلانه تقسیم می شود افزود: مردم را نباید ناامید کرد امسال بدترین و سخت ترین سال در ۴۰ سال گذشته بود و سال آینده رکود شدیدتری خواهیم داشت باید مدیریت کنیم.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید