تاریخ: ۲۳:۰۱ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

سامان قدوس، یکی از اصلی‌ترین امیدهای ایران در جام ملت‌های آسیا گفت که از خیلی‌ها شنیده گلش شبیه گل‌های سوباسا بوده.

سرویس ورزشی اقتصاد شمال : سامان قدوس از آن دسته بازیکنانی است که گاهی در زمین کارهایی می‌کند که تا چند هفته سوژه رسانه‌ها می شود. او انگار یک «پتانسیل» کشف نشده است و آرام آرام می‌تواند در زمین مسابقه توانایی‌هایش را بروز دهد. قدوس زیبا بازی می کند. او برای تمام حرکاتش داخل زمین تمرین دارد.

نحوه پاس دادنش هم خاص است. همه بر این باورند که او هنوز نتوانسته توانایی واقعی اش را در رده ملی بروز دهد و انگار باید یک جرقه زده شود. قدوس تا مرز زدن این جرقه رفته است. مثلا در بازی مراکش روی تک گل ایران نقش داشت و اگر می توانست آن شوت زیبایش را در دیدار اسپانیا هم وارد دروازه کند، بی شک مسیرش کمی تغییر می کرد.

حالا خیلی ها تصور می کنند زمان درخشش سامان قدوس جام ملت هاست، همین جامی که از فردا آغاز می شود. امید مردم به او و دیگر بازیکنان تیم ملی زیاد است. همین چند وقت پیش هم در برنامه 90 وقتی عادل از مردم پرسید به گلزنی کدام بازیکن در جام ملت ها امید زیادی دارند، سامان بیش از همه رای آورد.

قدوس: گفتند گلم شبیه به گل‌های سوباسا بود

پیش از جام ملت ها حضور سامان در ترکیب تیم آمیان فرانسه خیلی پررنگ نبود و وقتی در این باره از این بازیکن می پرسیم، از یک اشتباه سهوی خبر می دهد: «راستش من در این مدت خیلی خسته شدم بودم. بعد از جام جهانی استراحت نداشتم به همین خاطر از سرمربی تیم خواستم که در تمرینات اگر می تواند روی من زیاد فشار نیاورد.

مربی فکر کرد منظور من این بوده که کمتر بازی کنم. من به او گفتم نه منظورم این بوده که فشار تمرینات روی من کمتر باشد چون واقعا خسته هستم.»

شروع سامان در لیگ فرانسه فوق العاده بود. او حتی با گلزنی کارش را آغاز کرد. قدوس هر چند این اواخر نتوانست به اندازه هفته های اول درخشش داشته باشد ولی همچنان یکی از ستاره های تیمش به حساب می آید. بی شک یکی از به یادماندنی ترین حرکات او در فرانسه همان گلی است که وارد دروازه دیژون کرد.

این گل باعث حیرت خیلی از کارشناسان فوتبال شد و جزو پربازدیدترین ویدئوها در فضای مجازی بود. خیلی ها این شوت را با ضرباتی مقایسه کردند که سوباسا در کارتون فوتبالیست می زد. وقتی در این باره از سامان می پرسیم با خنده می گوید: «کدام کارتون؟» وقتی برایش اسم سوباسا و کاکرو و… را می آوریم لبخندی می زند و می گوید: «آره این کارتون را در بچگی می دیدم.» برای سامان از این می گوئیم که خیلی ها آن شوتش را با شوت های سوباسا مقایسه می کردند.

سامان لبخندی می زند و جواب می دهد: «من هم شنیدم که گفتند شوتم شبیه به شوت های سوباسا بود.» از او می خواهیم در این باره برایمان حرف بزند که می گوید: «خب خیلی ها فکر کردند که به مدافع حریف خورد ولی اینطور نبود و شوت من همان شکلی رفت و وارد دروازه شد.»

ولی سامان چطور چنین ضربه ای زد؟ «ببین چطوری بگویم، من استایل متفاوتی برای شوت‌هایم دارم. یعنی فاصله در شکل شوتزنی من مهم است.

اگر دور باشم سعی می کنم طوری ضربه بزند که شوتم که مستقیم نرود و کار دروازه بان را برای مهارش سخت کند. سعی می کنم شوت هایم طوری باشد که توپ پائین یا بالا برود و تا دروازه بان نتواند به راحتی مهارش کند. اگر هم نزدیک باشم سعی می کنم خیلی محکم و مستقیم شوت بزنم تا کسی نتوانست آن را بگیرد.

به خاطر همین استایل شوتزنی ام بستگی به فاصله از دروازه دارد. آن شوت هم چون از راه دور بود سعی کردم طوری بزنم که دروازه بان اصلا نتواند آن را مهار کند.»

منبع:خبرآنلاین

print

پاسخی بگذارید