تاریخ: ۳:۳۰ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۹

کاپیتان پرسپولیس گفت: آن‌هایی که حرف از حمایت ویژه برای قهرمان کردن پرسپولیس می‌زنند، بگویند چه تیمی قهرمان نیم‌فصل اول شد؟!

سرویس ورزشی اقتصاد شمال : بازوبند کاپیتانی پرسپولیس در تاریخ حیات این باشگاه بر بازوی بزرگانی تاریخ‌ساز بسته شده است. از زنده‌یاد همایون بهزادی بگیرید تا علی پروین، محمد مایلی‌کهن، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا… و حالا سیدجلال حسینی؛

مدافعی باهوش و شجاع که به دلیل قدرت بدنی بالا، دفع توپ‌های زیاد، پوشش دادن سریع و هوشمند زمین و کم‌اشتباه بودن یکی از بهترین یا شاید هم بهترین مدافع تاریخ فوتبال کشورمان محسوب می‌شود.

صحبت از سیدجلال حسینی است. یک کاپیتان واقعی در سطحی بسیار بالا که در فوتبال کشورمان لقب صخره را گرفته و جلوه‌گر مطلق روحیه شاگردان برانکو است. وقتی سرمربی پرسپولیس به دفتر خبرورزشی آمده بود درباره سیدجلال که پرسیدیم با اشتیاق خاصی حرف زد. می‌شد در چشمان برانکو برق شادی را از داشتن کاپیتانی مقتدر دید و…

سیدجلال حسینی که در زادگاه خودش انزلی به سر می‌برد با خوشرویی پاسخگوی سؤالات ما شد.

*سلام سیدجان! کجایی؟ تهران یا انزلی؟

به همراه خانواده به انزلی آمدیم که تعطیلات را کنار اقوام و دوستان سپری کنیم. جای شما هم خالی!

*حتماً تمرینات انفرادی را هم دنبال می‌کنی؟

بله، با برادر کوچک‌ترم مصطفی دوتایی تمرین می‌کنیم.

*مگر او هم فوتبالیست است؟

(با خنده) قبلاً فوتبالیست خوبی بود، اما الان سرباز است. به اتفاق کنار ساحل می‌رویم و عرق می‌ریزیم. باید حواسم جمع باشد که در این تعطیلات خیلی از فرم ایده‌آل و آمادگی جسمانی دور نشوم.

*ولی برانکو می‌گفت سیدجلال حسینی و چند بازیکن دیگر مصدوم هستند. واقعاً مصدوم هستی؟

نه تنها من بلکه سایر همبازیانم با درد بازی کردند. همه شما می‌دانید شرایط خاص پرسپولیس و کمبود بازیکن فرصت استراحت نمی‌داد. به همین خاطر هم چند مصدوم دادیم. علی بیرانوند، شجاع، شایان و سیامک با درد بازی کردند. حسین ماهینی هم یک ماه قبلش درد داشت،

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

اما مجبور شد بازی کند و به همین خاطر رباط صلیبی پاره کرد. محمد انصاری هم یک درد زانوی کهنه داشت که در نهایت منجر به پارگی رباط صلیبی‌اش شد. متأسفانه پرسپولیس این دو بازیکن خوب را هم از دست داد تا کمبود نفرات ما بیشتر احساس شود. مصدومیت من هم خیلی جدی نیست و ان‌شا‌ءا… نیم‌فصل دوم را با شرایط بهتری آغاز خواهم کرد.

*بی‌تعارف وقتی دیدی حسین ماهینی یا محمد انصاری مصدوم شدند نترسیدی که تو هم رباط صلیبی پاره کنی؟

صددرصد ترسیدم! من و سایر همبازیانم نگران فشردگی مسابقات و پرواز و مسافرت‌های دور و نزدیک بودیم. اصلاً زمانی برای استراحت نداشتیم و باید در تمام مسابقات شرکت می‌کردیم. به همین دلیل این نگرانی نزد همه بازیکنان پرسپولیس وجود داشت.

*با کسب ۳۱ امتیاز نیم‌فصل اول را به پایان رساندید در حالی که سپاهان اصفهان و پدیده مشهد به لطف تفاضل گل بهتر اول و دوم شدند. فکر می‌کنی در نیم‌فصل دوم بتوانید گوی سبقت را از این دو رقیب ربوده و قهرمان شوید؟

بگذارید اول یک چیزی را بگویم. ما در پرسپولیس برای همه رقیبان احترام زیادی قائل هستیم، اما متأسفانه حرف‌هایی می‌شنویم یا دوستان بیانیه‌هایی صادر می‌کنند که اصلاً قشنگ نیست.

*منظورت سپاهان اصفهان است؟

ما هم بلد هستیم حرف‌های غیرمنطقی بزنیم یا علیه این تیم یا آن تیم بیانیه صادر کنیم ولی دنبال این مسائل نیستیم. تمرکزمان روی کار خودمان است و نیازی هم به کمک فدراسیون یا کس دیگر نداریم. دو سال قبل هم این حرف‌ها زده شد ولی ما روی پای خودمان ایستادیم و قهرمان شدیم.

این بیانیه‌ها و حرف‌ها به نظرم توهین مستقیم و بی‌احترامی به فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی است. من تعجب می‌کنم چرا هیچ برخوردی با این تیم خاص نمی‌شود؟

دوستان می‌گویند می‌خواهند با حمایت ویژه پرسپولیس را قهرمان کنند، حالا من می‌پرسم خودشان بگویند چه تیمی قهرمان نیم‌فصل اول شد؟ (خودش ادامه می‌دهد) خیلی راحت توهین می‌کنند. اتهام می‌زنند در حالی که خودشان قهرمان شدند. این حرف‌ها هیچ جای دنیا زده نمی‌شود و فقط مخصوص فوتبال ایران است، چون خیال همه راحت است و می‌دانند هر حرفی بزنند برخوردی با آن‌ها نمی‌شود.

*(برای عوض کردن فضای مصاحبه) چند روزی است بحث پیوستن رضا قوچان‌نژاد به پرسپولیس مطرح می‌شود. نظر تو به عنوان کسی که همبازی گوچی در تیم ملی بودی در این رابطه چیست؟

اینکه مورد توجه آقای برانکو قرار گرفته یعنی اینکه می‌تواند به پرسپولیس کمک کند، اما نظر من به عنوان کسی که چند سال در تیم ملی همبازی رضا بودم این است که مهم‌ترین ویژگی قوچان‌نژاد شخصیت فوق العاده اوست. رضا هر جایی برود همه را شیفته و مجذوب شخصیت خودش می‌کند و اگر به پرسپولیس بیاید هم همین طور خواهد بود. البته این یک تصمیم شخصی و حرفه‌ای است که خود رضا قوچان‌نژاد باید بگیرد.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*می‌دانیم به تازگی مستند زندگی فرشاد پیوس و گل‌هایش را دیده‌ای. رضا قوچان‌نژاد مثل فرشاد یک مهاجم چهارچوب‌شناس و چپ پاست. آیا می‌تواند یک فرشاد پیوس دیگر برای پرسپولیس باشد؟

آقافرشاد که استثنایی بود. رضا قوچان‌نژاد هم در تیم ملی ایران گل‌های حساسی زده و نشان داده شم گلزنی بالایی دارد. او می‌تواند در پرسپولیس هم گل‌های زیادی بزند، اما تصمیم نهایی با خودش است. رضا هر تصمیمی بگیرد برای من قابل احترام است، چون خیلی دوستش دارم.

*برانکو به ما گفت نیم‌فصل دوم تیمی فوق العاده هجومی را به زمین می‌فرستد و شاید مثل منچسترسیتی بازی کند. این شکل بازی هجومی کار شما را سخت‌تر نمی‌کند؟

چرا باید کار ما سخت شود؟!

*به هر حال وقتی تیمی هجومی بازی کند ممکن است فشار بیشتری به مدافعان بیاید و دروازه آن تیم هم بیشتر تهدید شود.

نه، من عکس آن فکر می‌کنم. اتفاقاً وقتی تیم جلو بازی کند ما مدافعان هم بالاتر بازی می‌کنیم و فشار کمتری را متحمل خواهیم شد.

*سروش رفیعی قبلاً امتحانش را در پرسپولیس با نمره قبولی پس داده است. فکر می‌کنی مهدی ترابی و مهدی شریفی بتوانند در پرسپولیس موفق ظاهر شوند؟

مهدی شیری را فراموش کردید! من می‌گویم هر بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید باید قدر آن را بداند. این پیراهن ارزش زیادی دارد و پوشیدن آن کار راحتی نیست.

*بسیار خوب، به تازگی مهدی مهدوی‌کیا سر تمرین پرسپولیس آمد. بازیکنی که تو با ۱۱۵ بازی ملی رکورد ۱۱۱ بازی ملی اش را شکستی. حرف خاصی هم در این زمینه زدید؟

آقامهدی یکپارچه آقاست. او همیشه از پرسپولیس حمایت کرده است حالا با مصاحبه یا حضور سر تمرین و مسابقات تیم این اتفاق افتاده است. ما بازیکنان پرسپولیس به واقع از پیشکسوتان باشگاه تشکر می‌کنیم که سایه حمایت خودشان را همیشه و همواره بالای سر ما نگه داشته‌اند. ان‌شا‌ءا… بتوانیم با ارائه بازی‌های خوب و کسب موفقیت‌های بیشتر بتوانیم جواب محبت این عزیزان و همین طور هواداران پرسپولیس را بدهیم.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*یک بازی دوستانه هم اخیراً با پیشکسوتان داشتید که به برتری ۲ بر صفر شما انجامید. واقعاً با تمام وجود مقابل بازیکنان قدیمی و بازنشسته پرسپولیس قرار گرفتید یا مراعات آن‌ها را کردید؟

به هر حال این عزیزان بزرگان ما بودند. کسانی که خیلی از ما آرزوی دیدن آنان را از نزدیک داشتیم. این پیشکسوتان سرمایه‌های باشگاه پرسپولیس هستند و قدردان آنان هستیم. با وجود آنکه سنی از آنان گذشته بود، اما جلوی ما نمایش خوبی ارائه دادند و این جای تقدیر دارد. بچه‌های ما هم سعی کردند حرمت‌ها را در این بازی نگه دارند.

*نفس این بازی به نظر شما درست بود؟

حتم بدانید درست بود. به هر حال جوان‌تر‌ها باید بدانند در گذشته چه بازیکنان بزرگی پیراهن پرسپولیس را پوشیده‌اند. این دیدار دوستانه باعث نزدیکی بیشتر بازیکنان امروزی با پیشکسوتان شد و به نظرم کار درستی بود.

*با علی پروین صحبتی نداشتی؟

در چه موردی؟

*به تو نگفت پسر خوب چرا در گذشته به جای سایپا به پرسپولیس نیامدی و…؟

علی‌آقا که بزرگ پرسپولیس و بالاتر از آن فوتبال ایران است. یک اسطوره واقعی که همیشه هم از تیم ما حمایت کرده است. همیشه به من لطف دارد و حرف‌های محبت‌آمیز و دلگرم‌کننده می‌زند. افتخار هم می‌کنم بازوبند پرسپولیس را بر بازو می‌بندم که روزی علی پروین و بزرگان دیگر می‌بستند.

*به نکته جالبی اشاره کردی. بازوبندی که بر بازو می‌بندی بر بازوی حمید جاسمیان، مرحوم همایون بهزادی، زنده‌یاد مهراب شاهرخی، علی پروین، محمد مایلی‌کهن، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس، حسین عبدی، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی و… بسته شده است.

گفتم که بستن این بازوبند باعث افتخار من سیدجلال حسینی است. هرکدام ازاین بزرگواران تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران را ساخته‌اند. امیدوارم وارث خوبی برای کاپیتان‌های قبلی پرسپولیس باشم.

*اگرزمان به عقب برگردد به جای سایپا به پرسپولیس نمی‌روی؟

شک نکنید بی‌معطلی پرسپولیسی می‌شوم! من با نظر دکتر بیژن ذوالفقارنسب به سایپا رفتم و فصل بعدش با مربیگری آقای علی دایی قهرمان لیگ برتر شدیم، اما با این وجود اگر زمان به عقب برگردد و پرسپولیس هم به من پیشنهاد جدی بدهد حتم بدانید قرمزپوش خواهم شد.

*راستی مشکل مالی پرسپولیس حل شد؟

به هر حال مسئولان در تلاش هستند این مشکل را به نوعی حل کنند ولی دوستانی که حرف از حمایت ویژه برای قهرمانی یا نگاه ملی به پرسپولیس می‌زنند هیچ می‌دانند ما فقط ۱۵ درصد از قراردادمان در فصل جاری را دریافت کرده‌ایم؟ آیا خودشان هم تا الان ۱۵ درصد گرفته‌اند؟ با این حال بچه‌های پرسپولیس اعتصاب نکرده و فقط اعتراض کنترل‌شده‌ای انجام دادند. ما به فینال آسیا رسیدیم، اما فقط ۱۵ درصد گرفتیم. من واقعاً متأسفم که بعضی حرف‌ها ناحق در مورد پرسپولیس زده می‌شود.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*پس از مصاحبه استقلالی‌ها علیه پرسپولیسی‌ها و متقابلاً واکنش همبازیانت با سیدمهدی رحمتی ملاقات کردی و…

بله، من و مهدی رحمتی از قدیم با هم دوست و صمیمی هستیم. رفت‌وآمد خانوادگی داریم و به خودش هم دوستانه گفتم نباید آن مصاحبه را علیه پرسپولیس انجام می‌دادی.

*پس در این رابطه هم صحبت کردید؟

بله، حرف زدیم و صحبت کردیم و این مسئله حل شد. ان‌شا‌ءا… دیگر بازیکنان استقلال علیه بازیکنان پرسپولیس مصاحبه نکنند.

و بازیکنان پرسپولیس چطور؟

فرقی نمی‌کند! ما بازی‌های سخت‌تری در نیم‌فصل دوم پیش رو داریم و بچه‌ها نباید با این مسائل تمرکز خودشان را برهم بزنند.

خیلی‌ها معتقدند نیم‌فصل دوم امتیازگیری خیلی دشوارتر خواهد بود؟

دقیقاً همین طور است. تیم‌های مدعی دنبال قهرمانی هستند و تیم‌های پایین جدولی هم دنبال نیفتادن و همه تیم‌ها با حداکثر قدرت بازی می‌کنند. دیگر بازی آسان در پیش نخواهد بود و باید ما هم حواسمان جمع‌تر باشد.

*گفتی مدعیان قهرمانی. فکر می‌کنی کدام تیم‌ها شانس بیشتری برای قهرمانی لیگ هجدهم داشته باشند؟

لطفاً و حتماً لفظ مدعی را بنویسید. هیچ تیمی را نباید از حالا قهرمان خواند. پرسپولیس، سپاهان، استقلال، تراکتورسازی، و پدیده مشهد به نظر من ۵ مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند. ضمن آنکه من فکر می‌کنم فولاد با آقای افشین قطبی و ذوب‌آهن با علی‌آقا منصوریان می‌توانند در نیم‌فصل دوم بسیار تعیین‌کننده باشند و به قول معروف یقه مدعیان قهرمانی را بگیرند.

*فکر می‌کنی تیم ملی کشورمان در جام ملت‌های آسیا چه نتایجی کسب کند؟

بنویسید برای تیم ملی کشورم در جام ملت‌های آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم.

*راستی از پرسپولیس هم احمد نوراللهی و علیرضا بیرانوند در لیست نهایی تیم ملی ماندند. فکر می‌کنی این دو در این رقابت‌ها موفق ظاهر شوند؟

هم علیرضا بیرانوند و هم احمد نوراللهی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشتند و به طور حتم می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. برای این دو و همه بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها آرزوی موفقیت دارم.

منبع:خبرورزشی
print

پاسخی بگذارید