تاریخ: ۱۵:۳۶ :: ۱۴۰۲/۰۷/۰۹
شناسایی ۱۷۵۰ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های مازندران

۱۷۵۰ تخلف اضافه تناژ طی ۶ ماه اول امسال در جاده‌های مازندران شناسایی شد.

به گزارش اقتصاد گستر شمال ناهید شهرامی نیا رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی شش ماهه سال جاری ۱۷۵۰ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است.

او افزود: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می‌کند، از ابتدای امسال با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

شهرامی نیا گفت:این طرح در قالب گشت‌های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا، در کلیه محور‌ها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاد‌های مازندران افزود: طبق بررسی‌های به عمل آمده در یک ماهه سالجاری، مقدار ۴۴۰۰ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه مورد شناسایی و اعمال قانون قرار گرفته است.

شهرامی نیا گفت: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در تردد‌های روزانه استان، به منظورتشدید برخورد با متخلفین در محور‌های پرتخلف از جمله هراز، سوادکوه و ساری – نکا، ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول‌های ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه‌ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و. در دست اجرا است.

print

پاسخی بگذارید