گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۲:۳۵ :: ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
صفر تا صد خرید سهام‌های دولتی

یک مقام مسئول از جزئیات خرید سهام‌های ETF دولتی توسط کارگزاری‌ها و بانک‌های منتخب خبر داد.

یک مقام مسئول درباره پذیره نویسی اولین صندوق ETF گفت: اولین مرحله پذیره نویسی صندوق یکم که شامل سهام‌های بانک و بیمه‌ای هستند از ۱۴ اردیبهشت  صورت می‌پذیرد و افراد از ۱۰ هزار تومان تا سقف ۲ میلیون تومان می‌توانند خرید یونیت انجام دهند که آن خرید از تخفیف ۲۰ درصدی هم برخوردار است.

به گزارش خبرنگاران جوان  او ادامه داد: بعد از خرید سهام فرد تا ۲ ماه اجازه فروش سهام خود را ندارد و افرادی که با کد ملی اقدام به خرید سهام می‌کنند در این ۲ ماه فرصت دارند تا کد بورسی خود را دریافت کرده و سپس در صورت تمایل اقدام به فروش سهام خود کنند ضمن اینکه تنها این فرد خریدار است که با داشتن کد بورسی، اجازه فروش سهام خود را در آینده دارد.

این مقام مسئول در خصوص پذیره نوسی دو صندوق ETF دیگر بیان کرد: ۲ صندوق دیگر شامل سهام‌های پالایشگاهی، فلزات و خودرو است که نامه نگاری‌های آن با وزارت خانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت شده است و منتظر جواب این مکاتبات هستیم چرا که این صندوق‌ها در ابتدا باید ثبت شوند و بعد از آن مراحل پذیره نویسی آن‌ها انجام شود ضمن اینکه عرضه صندوق‌های دیگر تا حدودی به استقبال مردم از اولین عرضه است.
او در پایان بیان کرد: مردم می‌توانند از طریق کارگزاران بازار سرمایه( با کد بورسی)  و یا از طریق ۱۰ بانک منتخب، حضوری یا غیر حضوری برای خرید این سهام دولتی نام نویسی کنند.
print

پاسخی بگذارید

*

code