گروه: اجتماعی
تاریخ: ۶:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر با 15امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شد.

مصطفی کواکبیان در حاشیه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: این روزها با وقوع زلزله کرمانشاه سوالاتی در افکار عمومی و محافل سیاسی درباره تعداد تلفات مسکن مهر کرمانشاه مطرح می‌شود،جدای از این موضوعات، ما نمایندگان به دنبال آن هستیم که بدانیم ساختمان‌های مسکن مهر از چه میزان استحکام، قدرت و قوت کافی برخوردار است.
وی افزود: البته این تحقیق و تفحص تنها شامل مسکن مهر نمی‌شود و همه پروژه‌های مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی از دولت نهم تا دولت فعلی را شامل می‌شود.
کواکبیان ادامه داد: در این طرح تحقیق و تفحص ما به دنبال این هستیم که میزان هزینه ‌کرد ساخت چنین پروژه‌هایی مشخص شود.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: این که می گویند پیمانکاری در مورد بیمارستانی دستگیر شده است دردآور است، پیمانکار طرف قرارداد با دستگاه دولتی است، طبیعتا دستگاه دولتی باید نظارت‌های لازم را انجام دهد تا بیمارستان بعد از هفت ماه افتتاح در زمین لرزه تخریب نشود لذا ما به عنوان دستگاه نظارتی به دنبال چرایی این اتفاقات به دور از مباحث سیاسی هستیم که تنها مربوط به این دولت نیز نمی‌شود.
وی گفت: در این تحقیق و تفحص از مراکز نظام مهندسی استان‌ها نیز استعلام‌های لازم صورت می‌گیرد تا قوت، قدرت و کیفیت ساخت و سازها و منابع مالی آنها مشخص شود.

print

پاسخی بگذارید