تاریخ: ۲۳:۴۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
طلای جهانی از صعود بازماند

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت آمریکا و رشد دلار، به پایین‌ترین حد در دو هفته اخیر سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد شمال هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۳۱۲.۶۷ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۳۱۱.۶۱ دلار عقب نشسته بود که پایین‌ترین قیمت در بیش از دو هفته گذشته بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل، با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۳۱۴.۳۰ دلار رسید.

دلار از پایین‌ترین رکورد خود در سه هفته گذشته فاصله گرفت و در برابر ین به بالاترین حد در ۱۰ هفته گذشته رسید.

بر اساس گزارش رویترز، آمار وزارت بازرگانی آمریکا عملکرد بهتر از حد انتظار در سه ماهه چهارم سال گذشته را نشان داد که رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۸ را به میزان ۲.۹ درصد بالا برد.

بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار کرد: اگرچه طلا فعلاً از رشد ارزش دلار و بازده اوراق قرضه تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته است اما عوامل بنیادین در بلندمدت از روند افزایشی این فلز ارزشمند پشتیبانی می‌کنند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح ۱۳۱۱دلار را بیازماید و در صورت شکسته شدن این قیمت، ممکن است تا سطح حمایت بعدی که در ۱۲۹۹ دلار قرار دارد، عقب نشینی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۵۴۶.۷۰ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۵.۵۸ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۸۷۰.۸۷ دلار رسید.

ایسنا

print

پاسخی بگذارید