تاریخ: ۱۵:۲۸ :: ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان مازندران به بازار ۱۶ کشور جهان

رییس پارک علم و فناوری استان مازندران وضعیت تولیدات شرکت های دانش بنیان و فناور استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت : محصولات این شرکت ها به بازار۱۶ کشور جهان عرضه و فروخته می شود.

قربانعلی نعمت زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تولیدات این شرکت ها را در زمینه ، فناوری، ارتباطات ، نرم افزار ، سخت افزارها، لیزر، فتونیک ، ماشین آلات و تجهیزات و مواد پیشرفته اعلام کرد و افزود: برخی از این محصولات نوآوری خاص همان شرکت هستند و برخی دیگر از این تولیدات ارتقا یافته است.

وی مقصد محصولات تولید شده شرکت های فناور و دانش بنیان مازندران را به کشورهایی از جمله افغانستان ، گرجستان ، کانادا ، عمان ، امارات ، ترکیه ، آذربایجان ، عراق ، ازبکستان ، پاکستان ، فیلیپین ، روسیه ، عمان ، ارمنستان ، اندونزی و ترکمنستان اعلام کرد.

وی میزان صادرات شرکت های فناور و دانش بنیان مازندران در سال گذشته را ۶ هزار دلار اعلام کرد  و ادامه داد: برای دسترسی و بازاریابی مناسب محصولات این شرکت ها در کشورهای دیگر سه دفتر به عنوان نماینده عرضه و فروش محصولات در منطقه حوزه خلیج فارس ، حوزه دریای خزر و کشورهای اروپایی ایجاد می شود .

به گفته نعمت زاده بزودی دفتر منطقه خلیج فارس  فعالیت خود راآغاز می کند تا ازاین طریق شرکت های فناور ، دانش بنیان و استارت آپ ها با فروش محصولاتشان به توسعه لازم نیز برسند.

وی با اشاره به نوع تولیدات شرکت های فناور و دانش بنیان مازندران گفت : از حدود یکهزار و ۵۰۰ محصول تولیدی تعداد ۵۶۰ محصول مربوط به شرکت های دانش بنیان و مابقی تولیدات شرکت های فناور استان است .

وی ادامه داد:در مازندران ۱۰۸ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند که این شرکت ها با داشتن تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور از مزایای این نهاد برخوردار هستند.

نعمت زاده گفت :  ارائه تسهیلات گسترده ، مشاوره های تخصصی ، کمک برای نمایشگاه های خارجی و بهره مندی از مشوق های صادراتی از جمله حمایت هایی است که این شرکت ها از آن برخوردار هستند.

وی اظهار داشت : به منظور تسهیل در فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان در تلاش هستیم تا در تمامی شهرستان های مازندرن یک مرکز رشد راه اندازی کنیم تا این شرکت ها برای فعالیت با مشکل نبود و محدودیت فضا مواجه نباشند.

print

پاسخی بگذارید