تاریخ: ۰:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
علت لغو کنسرت راک اعلام شد

رفتار هواداران یک گروه کنسرت‌های راک را تعطیل کرد. این جشنواره که از ابتدای هفته جاری در برج آزادی آغاز شده بود، ناگهان بعد از دو اجرا طبق اعلام روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، تمامی اجراهای آن و کنسرت‌های راک در مجموعه آزادی لغو شد.

سرویس فرهنگی اقتصاد شمال ،جشنواره «موسیقی و آزادی»، تنها توانست شاهد برگزاری اجرای دو گروه باشد و شهریار مسرور و مدار و ۱۴ گروه باقی مانده روی صحنه نخواهند رفت.

به گزارش خراسان، این جشنواره که از ابتدای هفته جاری در برج آزادی آغاز شده بود، ناگهان بعد از دو اجرا طبق اعلام روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، تمامی اجراهای آن و کنسرت‌های راک در مجموعه آزادی لغو شد.

برج آزادی به عنوان تنها سالن اختصاصی اجرای موسیقی راک در شهر تهران شناخته می‌شود که این روزها میزبان جشنواره “موسیقی و آزادی” برای حمایت از موسیقی مستقل، با حضور ۱۶ گروه بود. جشنواره ای که قرار بود از ۱۸ آذر تا ۲۵ دی در برج آزادی برگزار شود و در بین شرکت‌کنندگان، نام خواننده‌ها و گروه‌های باسابقه‌ای هم دیده می‌شد.هرچند تا کنون مسئولان برج آزادی و برگزارکنندگان جشنواره «موسیقی و آزادی» در این خصوص صحبتی نکرده اند اما پیگیری ها نشان می دهد با وجود اعلام روابط عمومی مجموعه فرهنگی- هنری برج آزادی، لغو تمام اجراهای این جشنواره و کنسرت های راک در مجموعه آزادی به مدیریت این سالن (که تنها سالن اختصاصی اجرای موسیقی راک در شهر تهران است) ربطی ندارد و از نهادهایی بالاتر از دفتر موسیقی و حراست وزارت ارشاد اعمال شده است. در حقیقت حراست ارشاد مشکلی با اجرای 16 گروه حاضر در جشنواره نداشته و تمام این گروه ها از این نهاد حراستی، مجوز اجرای صحنه ای گرفته بودند. رسانه های موسیقی روز گذشته به نقل از فرشاد رمضانی، سرپرست گروه موسیقی دگردیس که اجرای شان نخستین کنسرتی بود که شب گذشته لغو شد، آورده اند که «بدرفتاری گروه های دیگری که پیشتر در برج آزادی اجرا داشتند و رفتار ناشایست و خارج از عرف هوادارانشان عامل لغو کنسرت های برج آزادی بوده است.»

ظاهرا هفته گذشته در یکی از کنسرت هایی که در سالن آزادی روی صحنه رفته، از رفتار هواداران آن گروه راک تصویربرداری شده و بعد از این که آن تصاویر در فضای مجازی منتشر شده است، نهادی که نامش هنوز اعلام نشده، وارد موضوع شده و تمام اجراهای راک و حتی «مشکوک به راک» را تا اطلاع ثانوی لغو کرده است. شنیده ها حاکی از این است که ممکن است ممنوعیت اجراهای راک تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد. این ممنوعیت البته در بین فعالان موسیقی و نیز کاربران فضای مجازی بازتاب های منفی بسیاری داشته که حتی در صورت رفتار خارج از عرف یک گروه، آیا این عادلانه و منصفانه است که ده ها گروه دیگر چوب این کار را بخورند و فرصت ارائه آثارشان را از دست بدهند؟!

print

پاسخی بگذارید