تاریخ: ۱۴:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸

علی دایی معتقد است تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن اگر در مراحل قبل از فینال جام ملت‌های آسیا با هم بازی نکنند، بیشترین شانس را برای رسیدن به این مرحله دارند.

سرویس ورزشی اقتصاد شمال:علی دایی در گفت‌وگو با سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، درباره مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا 2019 اظهار داشت: فکر می‌کنم ژاپن مدعی قهرمانی رقابت‌هاست، اما ایران در سطح بسیار خوبی قرار دارد و آماده ارائه بازی‌های خوب در این مسابقات است. امیدوارم به فینال جام ملت‌های آسیا برسیم.

وی با تمجید از عملکرد ژاپن در جام جهانی 2018 گفت: ژاپن در روسیه نشان داد که می‌تواند عالی بازی کند و بسیار پیشرفت کرده است. اگر ایران و ژاپن در مراحل قبل از فینال با هم بازی نکنند، بیشترین شانس را برای بازی مقابل هم در این مرحله دارند. تیم ملی ایران در دو ، سه سال گذشته، واقعاً پیشرفت کرده است. بازیکنان مدت زیادی کنار هم بازی کرده‌اند و درک خوبی میان آنها وجود دارد.

ملی‌پوش پیشین تیم ملی ایران که با 14 گل زده، آقای گل تاریخ مسابقات جام ملت‌های آسیاست، در خصوص مهاجمان تیم ملی ایران تصریح کرد: فکر می‌کنم اگر به فینال رقابت‌ها برسیم، علیرضا جهانبخش یکی از مهره‌های کلیدی ما خواهد بود. سامان قدوس دیگر بازیکنی است که می‌تواند عملکرد خوبی در جام ملت‌های آسیا داشته باشد.

دایی ادامه داد: اگر مهدی طارمی در پُست همیشگی خود در نوک حمله ایران بازی کند، می‌تواند آقای گل مسابقات شود، اما این به تاکتیک‌های سرمربی تیم مربوط است. مهاجمان خوب دیگری در آسیا هستند که برای کسب این عنوان (آقای گلی جام ملت‌های آسیا) با هم رقابت می‌کنند. سردار آزمون هم مهاجم خیلی خوبی است که در سال‌های آینده می‌تواند در تیم‌های بزرگ اروپایی بازی کند.

وی در مورد اینکه 43 سال از آخرین قهرمانی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا می گذرد، خاطرنشان کرد: دلایل زیادی وجود دارد که چرا در این سال‌های طولانی به قهرمانی آسیا نرسیده‌ایم. مثلاً ما در مسابقات سال 1996 امارات باید قهرمان می‌شدیم، اما در ضربات پنالتی مقابل عربستان شکست خوردیم که من یکی از پنالتی‌ها را از دست دادم. فکر می‌کنم بهترین بازی‌های ما در سال 1996 بود. جایی که به مقام سوم مسابقات رسیدیم و شایسته قهرمانی بودیم. بسیار خوب بازی کردیم و بدشانس بودیم که به قهرمانی نرسیدیم.

منبع:تسنیم

print

پاسخی بگذارید