تاریخ: ۹:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

مدیرعامل بانک رفاه کارگران از برقرار بودن روابط بانکی ایران با دنیا خبر داد و گفت: عملیات حسابداری به یورو تغییر کرد که نظام بانکی آن را به فال نیک می گیرد.

محمد علی سهمانی در گفتگو با خبرنگارمادرباره تغییر واحد ارز گزارشگری از دلار به یورو، اظهار داشت: به نظر من این تغییر اقدام خوبی بود که می تواند اثرات مثبتی بر اقتصاد و سیستم بانکی کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: البته این اقدام از چند سال قبل و در عمل از سوی بانک مرکزی صورت گرفته بود  و دلار جای خود را به یورو داده بود اما اخیرا این تغییر در عملیات حسابداری نیز انجام شد که سیستم بانکی این تغییر را به فال نیک گرفته است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران توضیح داد: با این تغییر هم دامنه تحریم ها محدود خواهد شد و هم گشایشی در فعالیت های مختلف اقتصادی کشور در نقاط مختلف دنیا ایجاد می شود.

لزوم ارتقا استانداردهای سیستم بانکی

سهمانی درباره پیش بینی فعالیت سیستم بانکی در آینده با توجه به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: سیستم بانکی می تواند با ارتقا استانداردهای فعالیت خود و همچنین تطبیق شاخص های مختلف عملکردی با استانداردهای بین المللی و افزایش توانمندی و ظرفیت سازی جدید، به ارتباط خود با بانک های دنیا ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه البته نباید انتظار ارتباط با بانک های بزرگ دنیا که فعالیت مستقیم با آمریکا دارند را داشته باشیم، گفت: اما می توان ارتباط با بانک های متوسط دنیا که پیش از این هم با ایران همکاری داشتند و فعالیت آن ها با آمریکا نیز بسیار محدود است، را ادامه داد.

print

پاسخی بگذارید