تاریخ: ۱۵:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
قصاص قاتل دو پسر عمو در بابل

عامل قتل دو پسر عمو بعد از چهار سال امروز دوشنبه در محل وقوع جرم در پارک جنگلی بابلکنار شهرستان بابل قصاص شد.

سرویس حوادث اقتصاد گستر شمال ،سید عباس عبداله‌زاده درون‌کلایی و  سید اسماعیل عبداله‌زاده درون‌کلایی دو پسر عمویی بودند که در سال ۹۴ با تفنگ شکاری در پارک جنگلی بابلکنار به قتل رسیدند.

رییس دادگستری بابل  گفت: صبح جمعه ۲۸ فروردین ماه سال ۹۴ چوپانی هنگام چرای گله گوسفندانش در پارک جنگلی بابل‌کنار ناگهان با پیکر بی جان دو مرد ناشناسی مواجه شد که با اصابت گلوله به قتل رسیده بودند و به سرعت پلیس ۱۱۰ را در جریان این موضوع قرار داد و فرمانده پلیس وقت بابل همراه تیمی از پلیس آگاهی و امنیت عمومی به جنگل پر رمز و راز رفتند.

فضل الله وکیلی راد افزود: در نخستین مرحله تحقیقات با بررسی لباس‌های دو جسد مشخص شد که آنان دو پسر عمو به نام‌های سیدعباس و سیداسماعیل ۳۸ و ۴۰ ساله ساکن یکی از روستاهای حومه بخش بابل‌کنار هستند.

وی بیان داشت: با توجه به این سرنخ‌ها تحقیقات پلیسی از خانواده قربانیان در دستور کار قرار گرفت که در جریان این بررسی‌ها مشخص شد دو پسرعمو صبح روز پنجشنبه ۲۷ فروردین ماه برای حضور سر قرار با یک مرد به جنگل رفتند و احتمالا پول زیادی را با خود همراه داشتند.

او افزود: با توجه به این اظهارات ردیابی‌های فنی و تخصصی پلیس برای به دست آوردن ردی از مرد ناشناس آغاز شد تا اینکه با گذشت چهار ساعت از ماجرای پیدا شدن اجساد قربانیان، مخفیگاه این قاتل ردیابی شد و به محاصره پلیس در آمد و فرد قاتل دستگیر شد.

وکیلی اظهار داشت: این مرد ۲۵ ساله که «ح» نام دارد در مراحل نخست بازجویی‌ها منکر هرگونه اطلاعی از سرنوشت دو پسرعمو شد و سعی کرد مسیر تحقیقات پلیس را به گمراهی بکشاند اما با دیدن سرنخ‌های پلیسی ناچار شد اعتراف کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده ، عامل جنایت اعتراف کرد که مدتی که با دو قربانی حادثه آشنا شده بود و روز حادثه به بهانه فروش  اشیای عتیقه و گنج با آنان در جنگل‌های ” بزچفت ” قرار گذاشت و در صدد گرفتن پول از آنان به هر نحوی برآمد.

قاتل در مواجهه با دو پسرعمو هر دو را با گلوله تفنگ به قتل رساند و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال  پول نقد آنان را سرقت کرد و متواری شد.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید