گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۹:۳۵ :: ۱۳۹۹/۰۲/۰۲

با گذشت قریب به ۵۰ روز توقف فعالیت قطارهای مسافربری موسوم به ریل باس از شبکه ریلی راه آهن شمال، قطار محلی مازندران فعالیت خود را چراغ خاموش از سر گرفت.

در حال حاضر براساس دستورالعمل ابلاغی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی تردد ریل باس ( قطار محلی )  با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسیر پل سفید به گرگان از سر گرفته شد.
به گزارش خبرنگارایرنا، براساس این دستورالعمل ریل باس ها که تا پیش از کرونا در هشت رام مسافران را در مسیر ۲۱۰ کیلومتری  پل سفید به گرگان و بالعکس جابجا می کردند،از این پس این فعالیت را با  دو رام در این مسیر انجام می دهند.
براساس برنامه ریزی راه آهن شمال مستقر در  ساری  تردد صبحگاهی ریل باس صبح  ساعت ۵٫۱۰ دقیقه از پل سفید  به  گرگان در استان گلستان و  ساعت ۱۳ عصر نیز همه روز از گرگان به سمت پل سفید مسافران را جابجا می کند.
براساس این گزارش هر رام ریل باس ظرفیت پذیرش ۳۲۰ مسافر را دارد که به دلیل شیوع ویروس کرونا ظرفیت مسافری این ریل باس ها در هر رام به ۱۸۰ نفر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافت.
با شیوع ویروس کرونا در مازندران فعالیت تمام خطوط شبکه ریلی از جمله ریل باس ( قطار محلی) در مسیر پل سفید به گرگان در ۲۰ ایستگاه از ۱۲ اسفندماه سال جاری متوقف شد.
شرکت راه آهن، ریل باس را به قطارهای خودکِشنده ای اطلاق می کند که از نظر امکانات سرمایشی  و گرمایشی، دارا بودن عایق های صوتی، ایمنی و راحتی جز قطارهای بروز در جهان محسوب می کند که در صورت بوجود آمدن مشکلی در این نوع قطارها قابلیت تعمیر به سرعت در آنها وجود دارد.

تا پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه ۵ هزار مسافر در مسیر راه آهن شمال جابجا می شدند.

print

پاسخی بگذارید

*

code