تاریخ: ۱۴:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
قیمت جهانی طلا امروز ۷ آذر

در حالی که تاکید یک مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا بر ادامه روند افزایش نرخ بهره موجب تقویت ارزش دلار شده است، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم حدود ۲ هفته گذشته در جلسه قبل، امروز تقریبا ثابت بود.

به گزارش اقتصاد شمال ، به نقل از رویترز، قیمت هر  اونس طلا امروز با ۰٫۰۹ درصد افت به ۱۲۱۳ دلار و ۹۹ سنت رسید.  قیمت طلا ی آمریکا نیز با ۰٫۰۱ درصد افزایش به ۱۲۲۰ دلار رسید.

شاخص ها در بازارهای آسیایی امروز شاهد نوسان بود و ارزش دلار به بالاترین رقم حدود یک سال و نیم گذشته رسید. سیگنال های ضد و نقیض از احتمال فروکش کردن جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب کاهش حضور سرمایه گذاران در بازارهای پرریسک شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه باز هم از جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو انتقاد کرد و گفت، افزایش نرخ بهره و دیگر سیاست های پولی فدرال رزرو در حال آسیب زدن به اقتصاد آمریکاست.

دیروز لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید هم گفته بود، ترامپ در جریان نهار کاری ای که روز شنبه با رئیس جمهوری چین دارد، آماده دستیابی به توافقی بر سر روابط تجاری آمریکا و چین است، اما در عین حال رئیس جمهور آمریکا این آمادگی را نیز دارد که در صورت عدم پیشرفت در گفت وگوها، تعرفه ها علیه کالاهای چینی را بالا ببرد.

print

پاسخی بگذارید