تاریخ: ۱۹:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
ماجرای چوپان فداکار

چوپان فداکار همچون دهقان فداکار در تماس با ایستگاه قطار جلوی یک فاجعه مرگبار برای مسافران قطار تهران به سیرجان گرفت. حادثه‌ای ناگوار که برای یک راننده تریلر اهل نیشابور در حوالی نائین اصفهان رخ داد، می‌توانست به سانحه‌ای هولناک برای مسافران قطار تهران بندرعباس تبدیل شود که تعدادی از مسافران آن اهل سیرجان بودند.

وقتی علت توقف را سؤال کردیم، رئیس قطار پاسخ داد یک تریلر به هنگام رسیدن به پیچ در جاده بندرعباس تهران حوالی نائین منحرف و بر روی ریل قطار قرار گرفته است. راننده تریلر هم از شیشه به بیرون پرت شده و خودروی سنگین از روی او رده شده و متأسفانه جان خود را از دست داده است.

با توجه به مسافت زیاد بین جاده و ریل کسی متوجه این حادثه نشده بود؛ اما خوشبختانه یک چوپان اهل روستاهای اطراف نائین متوجه شده و بلافاصله با فرزندان خود تماس می‌گیرد و آنها به راه آهن و ایستگاه سنگی اطلاع می‌دهند.

مسئولان راه آهن نیز از طریق بی‌سیم به لوکوموتیوران پیام داده و قطار متوقف می‌شود. وی افزود: اگر قطار با سرعتی که در آن منطقه داشت در تاریکی شب به تریلر برخورد می‌کرد قطعاً تلفات زیادی به دنبال می داشت.

یکی از مسئولان ایستگاه سنگی راه آهن نیز گفت: حوالی ساعت ۶ عصر با تماس تلفنی یکی از اهالی روستای منطقه از حادثه انحراف تریلر مطلع شدیم. بلافاصله به ایستگاه راه آهن نائین و رئیس قطار مسافربری تهران بندرعباس اطلاع دادیم. قطار حدود ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه شب به محل حادثه رسید و خوشبختانه با ترمز به موقع از بروز سانحه جلوگیری شد.

وی ادامه داد: قطار در آن موقعیت ریل سرعتی قریب به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت داشت با توجه به تاریکی شب و فاصله دید تقریبی ۵۰ متری لوکوموتیوران در آن موقعیت زمانی، حتماً با تریلر برخورد شدیدی می‌کرد. قطار از محلی که ترمز می‌گیرد بین ۷۰ تا ۱۰۰ متر جلوتر متوقف می‌شود و با توجه به دید حدوداً ۵۰ متری حدوداً بین ۲۰ تا ۵۰ متر بعد از تریلر از حرکت باز می‌ایستاد که حادثه‌ای تلخ رخ می‌داد.

این مقام مسئول از اطلاع و تماس به موقع این چوپان اهل روستای نائین قدردانی کرد و گفت او جان تعداد زیادی از مسافران را که می‌توانستند دچار حادثه شوند نجات داده است.

print

پاسخی بگذارید