گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۲:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸

پس از تأیید طرح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان توسط شورای نگهبان‌ و ابلاغ این قانوان از سوی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی، هنوز برخی از بازنشستگان ‌مسئولیت‌ را رها نکرده و بر مسند ریاست حضور دارند.

به گزارش اقتصاد شمال ،سه‌شنبه دوم مرداد ماه سال ۹۷ بود که نمایندگان در خانه ملت طرحی را تصویب کردند که با آن مدیران بازنشسته‌ای که حکم بازنشستگی آنها صادر شده است باید ظرف مدت دوماه از ابلاغ قانونی صندلی خود را تحویل مدیران جوان بدهند.

پس از تصویب طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و تأیید آن توسط شورای نگهبان، رئیس جمهور اواخر شهریورماه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را ابلاغ کرد تا مدیران بازنشسته تنها تا پایان آبان ماه برای ترک پست خود را زمان داشته باشند.

طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تنها استفاده از بازنشستگان دولتی در جایگاه‌های رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور و اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس و معاونین رئیس جمهور، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای ۳ سال و فرزندان شهدا ممکن است.

از طرفی براساس این قانون به‌طور مطلق، به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع است که این اطلاق شامل به‌کارگیری در قالب اشتغال مجدد، قراردادی، ساعتی، خرید خدمت و حتی شامل اعاده به خدمت هم می‌شود.

اما با وجود ابلاغ این قانون و پایان مهلت قانونی برای ترک مسئولیت مدیران بازنشسته طبق قانون و اعلام مجلس و سازمان بازرسی کل کشور، هنوز برخی از مدیرانی که از نظر این بازنشسته شده‌اند در مسند ریاست حضور داشته و مسئولان را رها نکرده اند.

در جدول زیر آخرین اسامی مدیران شمالی  بازنشسته‌ای که هنوز‌ بر مسند ریاست حضور دارند‌ آمده است:

استان مازندران

ردیف نام شهرستان نام و نام خانوادگی سمت مدت خدمت
۱ ساری حسن خیریانپور معاون توسعه استانداری ۳۲
۲ ساری حمید مظفری مدیرکل روابط عمومی استانداری ۳۰
۳ ساری حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان ۳۱

استان گلستان

ردیف نام شهرستان نام و نام خانوادگی سمت مدت خدمت
۱ گرگان حکیم گلدی زاده مدیرکل تعاون روستایی  ــــ

استان گیلان

ردیف نام شهرستان نام و نام خانوادگی سمت مدت خدمت
۱ تالش سیدعیسی مهدوی فرماندار تالش   ـــ
print

پاسخی بگذارید