تاریخ: ۱۹:۲۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

مدیرعامل موسسه ملل با بیان اینکه قطعاً ازطرح اعاده اموال نامشروع مسئولان استقبال می‌کنم، گفت: باید برنامه ریزی و قوانین طوری باشد که همه چیز از ابتدا شفاف باشد.

سیدامین جوادی در خصوص طرح اعاده اموال و دارایی های نامشروع مسئولان که هم اکنون در حال جمع آوری امضا در مجلس است، اظهارداشت: قطعا ازاین طرح استقبال می کنم.

وی با بیان اینکه درصورتی که به نتیجه برسند اموال نامشروع است، بایداین اموال شناسایی و مصادره شود، گفت: اما اگر اموال نامشروع است و مشکل دارد چرا اجازه داده اند تا الان اینطور بماند؟!

مدیرعامل موسسه ملل تصریح کرد: باید برنامه ریزی های به گونه ای صورت گیرد که اجازه کسب اموال و دارایی نامشروع برای هیچ فردی وجودنداشته باشد.

جوادی اما این را هم گفت که این طرح حق مردم است و ذات خوبی دارد.

گفتنی است؛ طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که در کانون توجهات رسانه ها قرار گرفته، در همان نقطه شروع مخالف ها و موافق هایی را به همراه داشته است.

این طرح به طور حتم به ضرر آن گروه از افرادی تمام می شود که طی ۴۰ سال گذشته در سمت های مختلف در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته اند و از محل هایی مرتبط با مسئولیت شان شامل رانت های اطلاعاتی، تسهیلات و پاداش های نجومی و … پولی روی پول گذاشته و امروز به ثروت های زیادی رسیده اند.

طبق طرح ۲ فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که توسط جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تدوین شده، در صورت تصویب، هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار دهند و پس از بررسی‌ها درصورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت المال باز گرداند.

هدف اصلی این طرح دو فوریتی که برپایه اصل ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی تدوین شده، طبق اذعان طراحانش، جراحی اموال مسئولان در سال‌های گذشته است.

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید