تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۸

مدیر ارشد بانک «اچ اس بی سی» به دلیل کلاهبرداری چند میلیون دلاری از یکی از مشتریان این بانک به ۲ سال زندان از سوی دادگستری آمریکا محکوم شد.

به نقل از اسپوتنیک، مدیر ارشد سابق اچ اس بی سی، بزرگ ترین بانک بریتانیا به جرم ایفای نقش در کلاهبرداری از یک مشتری این بانک در یکی از شعب اچ اس بی سی در لندن در اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی از سوی وزارت دادگستری آمریکا به ۲ سال زندان محکوم شد.

در همین حال مارک جانسون، یکی از مدیران اچ اس بی سی به دلیل کلاهبرداری چند میلیون دلاری به گذراندن ۲ سال محکوم شد و در آستانه رفتن به زندان است. به گفته دادستان آمریکا این حکم می تواند هشداری به مدیرانی باشد که خود را درگیر طرح های کلاهبردارانه در موسسات مالی می کنند.

مارک جانسون پیش از این به عنوان مدیر بخش ارزهای خارجی در اچ اس بی سی بوده است. وی علاوه بر گذراندن زندان به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار جزای نقدی هم از سوی دادگاه منطقه ای نیویورک ملزم شد.

بر پایه این گزارش، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که جانسون با رانت اطلاعاتی منجر به کلاهبرداری چند میلیون دلاری از یک مشتری این بانک شده و از طریق تراکنش ها با کمک همدستان خود ۷.۳ میلیون دلار سود نامشروع کسب کرده است.

print

پاسخی بگذارید