تاریخ: ۲۲:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱

رئیس پلیس فتای لرستان از دستگیری مردی که با هویت جعلی زنانه ضمن اغفال جوانان در فضای مجازی از آن‌ها اخاذی می‌کرد، خبر داد.

سرویس حوادث اقتصاد شمال ،سرهنگ چگنی رییس پلیس فتا استان لرستان، اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی

توسط کارشناسان پلیس فتا استان، صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی شد که متهم ضمن معرفی کردن خود با هویت یک زن جوان، با ارسال تصاویر و ویدیو‌های جعلی از جوانان اخاذی می‌کرد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: متهم در اعترافاتش انگیزه خود را  سرگرمی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا لرستان گفت: با توجه به اینکه برخی از کاربران درشبکه‌های اجتماعی اقدام به اشاعه کار‌های غیر اخلاقی می‌کنند، از خانواده‌ها در خواست کرد ضمن مراقب از فرزندان بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشند تا بتوانند از وقوع آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنند.

وی ادامه داد:مطابق قانون جرائم رایانه‌ای ماده ۷۴۲ هرکس به وسیله سامانه‎های رایانه‎ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ چگنی به کاربران توصیه کرد:در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه موضوع را با پلیس فتا در میان گذاشته و از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

print

پاسخی بگذارید