تاریخ: ۱۱:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
مرکز اطلاعات مالی در وزارت اقتصاد تشکیل می‌شود

با موافقت نمایندگان مجلس قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، سیاست ها و تصمیمات شورای جهت تشکیل مرکز اطلاعات مالی در وزارت امور اقتصادی و دارایی اصلاح شد.

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با ۱۸۰ رأی موافق، ۱۵ مخالف و ۶ ممتنع از ۲۴۰ نماینده حاضر فراز اول ماده ۷ مکرر الحاقی به قانون، موضوع ماده ۸ را به شرح زیر اصلاح کردند.

ماده ۷ مکرر- به منظور اجرای این قانون و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، سیاست ها و تصمیمات شورا، «مرکز اطلاعات مالی» با ساختار و ترکیب مندرج در تبصره ۲ این ماده زیرنظر شورای با وظایف و اختیارات مذکور در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل می شود.

گفتنی است در ماده ۸ براساس اصلاح صورت گرفته سازمان اداری و استخدامی کشور و تصویب در هیات وزیران حذف شده است. همچنین در بند (ج) ماده ۷ مکرر الحاقی به قانون موضوع ماده ۸ به شرح زیر اصلاح می شود.

ج- تدوین آیین نامه های مربوط به روش ها و و مصادیق گزارش معاملات مالی مشکوک و اعمال موضوع این قانون و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم جهت تصویب در هیات وزیران و سپس ارجاع به مراجع ذی ربط.

لازم به ذکر است در اصلاح صورت گرفته ارائه به شورا جهت تصویب حذف شده است.

print

پاسخی بگذارید