تاریخ: ۳:۵۲ :: ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
معمای کیم

گفتنی است، کیم حدود ۹ سال پیش وقتی رهبر کره شمالی شد با ۲۷ سال سن جوان‌ترین رئیس‌کشور در جهان بود .

کیهان نوشت”در ۳ هفته گذشته «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، در انظار عمومی ظاهر نشده بود که این امر شایعاتی بسیاری را پیرامون سلامتی وی ایجاد کرد. برخی منابع حتی گمانه‌زنی‌هایی را درخصوص مرگ رهبر کره شمالی مطرح کرده بودند و برخی دیگر سناریوهای پیش روی کره شمالی را بررسی می‌کردند و از جانشین محتمل کیم می‌گفتند.
بر اساس گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، بالاخره کیم در مراسم افتتاح یک کارخانه تولید کود شیمیایی در منطقه‌ای در شمال پیونگ‌یانگ شرکت کرد و دیده شد. تصاویر این مراسم را خبرگزاری رسمی کره‌شمالی منتشر کرده است. تصاویر نشان می‌دهد که «کیم یو جونگ»، خواهر کوچک‌تر رهبر کره‌شمالی، که از سوی آمریکایی‌ها یکی از گزینه‌های جانشینی او خوانده می‌شد، در این مراسم برادرش را همراهی می‌کند.
به گزارش «بلومبرگ»، پس از انتشار این اخبار، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، اعلام کرد در پایان این هفته ممکن است با کیم جونگ اون گفت‌وگو کند. رئیس‌جمهور آمریکا از اظهار نظر بیشتر در این‌باره خودداری کرده است. او پیش از این گفته بود، از وضعیت او خبر دارد اما به کسی چیزی نمی‌گوید!
از سوی دیگر، پنتاگون در میانه گزارش‌های مطرح درباره کره شمالی اظهار کرده، آمریکا و کره جنوبی آمادگی دفاعی خود را در برابر کره شمالی حفظ کرده و به آموزش نیروهای خود ادامه می‌دهند. البته آمریکا و کره جنوبی برای تقسیم هزینه‌های استقرار ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی در کره جنوبی در مذاکره بوده‌اند و ترامپ به تازگی مدعی توافقی شده است.
در پایان این پرسش با توجه به فضای بسته کره شمالی بی‌پاسخ می‌ماند که انگیزه و علت این ناپدید شدن ۲۰ روزه و نیز سکوت رسانه‌های این کشور چه بوده است و چه سود محتملی برای کیم ۳۶ ساله داشته است؟ گفتنی است، کیم حدود ۹ سال پیش وقتی رهبر کره شمالی شد با ۲۷ سال سن جوان‌ترین رئیس‌کشور در جهان بود و این اولین بارش نیست که مدتی ناپدید می‌شود ولی این بار کاملاً همه را سرگردان کرد، از جمله آمریکایی‌ها که ابتداً به شایعه وضع وخیم او دامن زدند. تنها چین و کره جنوبی بودند که از همان ابتدا اعلام کردند، حال رهبر کره شمالی خوب است.

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

*

code