تاریخ: ۲۳:۵۶ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

مدیرکل راه آهن شمال ۲ از راه اندازی نخستین قطار گردشگری ریلی مسیر تهران - سراوان گیلان از پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادشمال، علی خدایی صبح سه شنبه  بیان داشت: نخستین قطار گردشگری ساعت شش پنجشنبه هفته جاری از تهران راهی گیلان می شود و این قطاربه عنوان تور یک روزه ریل گردی از تهران حرکت می کند و از روی پل ها، کنار بناها و داخل تونل هایی که مهم هستند، با سرعت کمتر عبور می کند تا گردشگران بتوانند عکس ها و فیلم های مود علاقه خود را تهیه کنند.
وی با تشریح برنامه این قطار گردشگری ادامه داد: قطار در ایستگاه سراوان متوقف می شود و بعد از آن، مسافران با اتوبوس از موزه میراث روستایی گیلان بازدید می کنند و سپس با اتوبوس به سمت مجموعه شاه عباسی حرکت کرده و ضمن بازدید از این مجموعه ، استراحتی نیز آنجا دارند.
خدایی اضافه کرد: بعد از آن گردشگران سوار قطار می شوند و در ایستگاه منجیل متوقف و پیاده و در نهایت از دریاچه و بازارچه منجیل بازدید می کنند و به تهران باز می گردند.
وی هزینه بلیت رفت و برگشت این تور گردشگری ریلی با تمامی خدماتی که ارائه می شود را ۲۲۷ هزار تومان عنوان و بیان کرد: قرار است پس از راه اندازی ، حرکت این قطار گردشگری هفته ای یک بار، پنجشنبه و یا جمعه ها ادامه یابد.
خدایی ظرفیت این قطار را ۳۰۰ نفر ذکر و اضافه کرد: حرکت این قطار از تهران ساعت شش صبح و بازگشت از سراوان به پایتخت، ساعت ۱۷ خواهد بود.
به گفته مدیرکل راه آهن شمال ۲ ، علاقه مندان می توانند بلیت خود را از تمامی آژانس های داخل شهرها تهیه کنند.
به گزارش ایرنا نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. در حال حاضر قطار گیلان در دو مسیر رشت – تهران به صورت روزانه هفت و ۴۵ دقیقه از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۶ و پنج دقیقه از رشت به سمت تهران و در مسیر رشت – مشهد یک روز در میان از سمت مشهد به رشت ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه حرکت دارد و روز بعد از آن، ساعت ۱۷ و ۵۰ دقیقه از رشت به سمت مشهد بازخواهد گشت.
راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین – رشت ۵۳ تونل به طول ۲۲ کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و ۴۳۰ متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود ۹ کیلومتر پل بزرگ و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
یکی از مهمترین اهداف احداث خط آهن گیلان تکمیل نوستراک شمال – جنوب است؛ هم اکنون برای تحقق این مهم در ادامه راه اهن رشت – قزوین ، مسیر ریلی از رشت به سمت بندرانزلی، کاسپین و آستارا در حال تکمیل است.
اولین محموله بار گیلان از طریق خط ریلی نیز نیمه اردیبهشت ماه جاری از مبدأ خوزستان به رشت رسید.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید