تاریخ: ۱۴:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد/ هر کیلو ۱۵۸۷ تومان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نرخ خرید تضمینی گندم در شهریورماه به قیمت هر کیلو یک هزار و ۵۸۷ تومان اعلام شد که به موقع و مناسب است.

عبدالله حاتمیان درباره درخواست افزایش قیمت خرید تضمینی گندم توسط گندم کاران اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی گندم در شهریورماه به قیمت هر کیلو ۱۵۸۷ تومان اعلام شد که به موقع و مناسب است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده قابل قبول است، گفت: دولت در مقابل اجازه نداده که هزینه‌های کشاورز مانند خرید کود، تراکتور و نهادهای دولتی افزایش پیدا کند.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشاورزان در حال تدارک نهاده‌ها هستند و در صورتی که قیمت خرید تضمینی مناسب نباشد رغبتی برای تولید ندارد و میزان برداشت کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: جلوگیری از واردات گندم را بازار تنظیم می کند و با توجه به افزایش قیمت دلار امکان واردات گندم ارزان قیمت و فروش آن در قالب خرید تضمینی وجود ندارد و همچنین به دلیل اینکه کشورهای دیگر گندم ارزان‌تری تولید می‌کنند صادرات به آنها صرفه اقتصادی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اقدام دولت در زمینه اعلام به هنگام خرید تضمینی گندم جای تقدیر دارد، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از مطالبات سال جاری گندم کاران پرداخت شده از دولت مردان در خواست داریم تا مطالبات گندم‌کاران هرچه سریع‌تر پرداخت شود تا بتوانند برای سال زراعی جدید آمادگی داشته باشند.

print

پاسخی بگذارید