تاریخ: ۲۳:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
نوشته بیژن ذوالفقارنسب درباره پرسپولیس

پرسپولیس‌ها با توجه به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی و مصدوم شدن چند مهره‌ی تاثیر گذار آن‌ها، نتایج قابل قبولی با برانکو ایوانکوویچ کسب کرده‌اند و هواداران هم از وضعیت این تیم رضایت دارند.

سرویس ورزشی اقتصاد شمال: پرسپولیس‌ها با توجه به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی و مصدوم شدن چند مهره‌ی تاثیر گذار آن‌ها، نتایج قابل قبولی با برانکو ایوانکوویچ کسب کرده‌اند و هواداران هم از وضعیت این تیم رضایت دارند. موفقیت باشگاه پرسپولیس در این چند ساله و رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا عوامل متععدی دارد.

از جمله‌ی این عوامل می‌توانم به انسجام و وحدت تیمی خوبی که بر پرسپولیس حاکم بود، نقش انکار ناپذیر سرمربی تیم برانکو ایوانکوویچ، عملکرد خوب بازیکنان تیم که در چند جبهه به خوبی با حریفان جنگیدند و مدیریت باشگاه، اشاره کنم.

برای اینکه روند موفقیت پرسپولیس ادامه داشته باشد و این تیم باز هم بتواند در لیگ قهرمانان آسیا موفق شود، در درجه‌ی اول باید مشکلات اقتصادی باشگاه پرسپولیس برطرف شود. این باشگاه به لحاظ اقتصادی باید خیلی تقویت شود تا این موفقیت‌ها در سطح بین‌المللی تکرار شود.

دلیل آن هم این است که برای رقابت با قدرت‌های باشگاهی قاره‌ی آسیا باید بازیکنان شاخص جذب باشگاه شوند و بازیکنان شاخص داخلی و خارجی هم برای آمدن به پرسپولیس، هزینه‌های زیادی دارند. تغییرات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس در روند نتیجه‌گیری این تیم بدون تاثیر نخواهد بود ولی باید خوشبین بود به این موضوع که جایگزین‌ها چه کسانی هستند و می‌توانند چه عملکردی در باشگاه پرسپولیس داشته باشند.

برای موفقیت پرسپولیس باید از مدیرانی توانمند که دارای کارنامه‌ی خوب هستند، استفاده شود تا بتوانند به خوبی از پس مشکلاتی که این باشگاه دارد، بر بیایند.

در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر پرسپولیس با کمبود بازیکن رو‌به‌رو بود. سروش رفیعی و مهدی ترابی که پرسپولیس برای نیم فصل دوم می‌تواند از آن‌ها استفاده کند، بازیکنان بسیار خوب و مورد نیاز تیم بودند که در فاز هجومی پرسپولیس جذب کرد.

این دو بازیکن هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ اخلاقی خوب هستند و مطمئنا کمک زیادی به باشگاه در آینده می‌کنند. با توجه به مصدومیت حسین ماهینی و محمد انصاری، پرسپولیسی‌ها در خط دفاعی نیاز شدیدی به جذب بازیکن برای نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر دارند تا بتوانند جای خالی این دو مدافع کناری خود را پر کنند.

علاوه بر رفیعی و ترابی و دو بازیکن دیگری که پرسپولیس برای نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر جذب کرده، این باشگاه به یک بازیکن دیگر در خط میانی نیاز دارد تا بتواند یک توازن و ثبات بین بازیکنان خود برقرار کند. پرسپولیس در ساختار تهاجمی به قدر کافی برای نیم فصل دوم بازیکنان خوب دارد اما در خط دفاع و خط هافبک باید این تیم تقویت شود.

امسال لیگ جذابی داریم که در آن چند تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی هستند. تیمی مثل سپاهان که فصل گذشته وضعیت خوبی نداشت، این فصل تا اینجای کار صدرنشین است و شانس زیادی برای قهرمان شدن در لیگ برتر دارد. استقلال تهران که در هفته‌های ابتدایی نتایج قابل قبولی نگرفت، چند هفته‌ای است که با پیروزی‌های خوبی که بدست آورده نام خود را به عنوان یک مدعی مطرح کرده.

پرسپولیس و تراکتورسازی هم شانس خوبی برای قهرمانی دارند. اگر مانند نیم فصل اول، پدیده مشهد عملکرد خود را تکرار کند، آن‌ها هم می‌توانند یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر باشند و با حضور پدیده، 5 تیم برای قهرمانی در لیگ و کسب سهمیه‌ی لیگ قهرمانان آسیا رقابت خوبی با هم خواهند داشت.

منبع:نود

print

پاسخی بگذارید