گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۷:۵۹ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
هیچ پرواز مسافرتی از فرودگاه گیلان انجام نشد

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: به جز پروازهای ضروری هیچ پرواز مسافرتی از فرودگاه بین الملی سردار جنگل رشت انجام نشد.

غلامرضا کریم آقایی  اظهار داشت: اگرچه در راستای شکستن حلقه شیوع ویروس کرونا اغلب پروازها از سوی شرکت های هواپیمایی لغو می شود اما فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت آماده پذیرش پرواز و یاری رسان در بحران ها و همچنان عملیاتی است.
وی یادآور شد: فرودگاه گیلان با ۱۰ شرکت هواپیمایی قرارداد دارد که دو شرکت ایران ایرتور و کارون برای انجام پرواز به مقاصد مشهد و اهواز در نوروز اعلام آمادگی کرده اند.
وی ادامه داد: تنها دو پرواز مسافرتی برای امروز تعریف شده بود که همان دو پرواز نیز لغو شد ؛با توجه به امکان لغو برخی پروازها بنا به صلاحدید شرکت های هواپیمایی توصیه می شود مسافران پیش از حضور در فرودگاه از طریق ۱۹۹ اطلاعات پروازی خویش را دریافت نمایند.
مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه علت لغو پروازها،  تصمیم شرکت های هواپیمایی بوده است، خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت فعال  است و در راستای سلامت مسافران و کارکنان، ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی بصورت مستمر ضد عفونی می شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران صورت پذیرفته است.
کریم آقایی اظهار داشت : در روزهای اخیر بدلیل پایین آمدن تقاضای مسافران،  بسیاری از شرکت های هواپیمایی پروازهای برنامه‌ای خود را به رشت باطل نموده اند.
در شرایط عادی، تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید

*

code