مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد
تاریخ: ۱۳:۰۰ :: ۱۴۰۲/۰۶/۲۹
پایان بتن‌ریزی فنداسیون پل گلورد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از پایان عملیات زیرسازی و بتن‌ریزی پایه و فنداسیون پل گلورد خبر داد.

حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با بیان این‌که عملیات اجرایی پل و جاده جایگزین سد گلورد طی ماه‌های اخیر به طور شبانه‌روزی و بدون توقف در حال انجام است، گفت: عملیات بتن‌ریزی زیرسازی و اجرای پایه و فنداسیون این پروژه که از حدود سه ماه پیش آغاز شده بود به پایان رسیده و مقدمات جاگذاری و نصب عرشه‌های این پل فراهم شده است.

او افزود: برای اجرای زیرسازی و فنداسیون پل گلورد ۳ هزار و ۳۰۶ متر مکعب بتن‌ریزی انجام شد که شامل پایه‌ها و کوله‌های این پل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: در حال حاضر عملیات حفاری گمانه برای کابل‌گذاری و مهار فنداسیون‌ها در حال انجام است که از ۲ هزار و ۶۶۸ متر مورد نیاز، یک‌هزار و ۹۰۰ متر از این عملیات انجام شده و مابقی نیز حداکثر تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد.

داوودیان افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ماه مهر قرار است نصب عرشه نخستین دهانه این پل انجام شود و پس از آن نیز روند جاگذاری سایر قطعات ادامه می‌یابد.

چند گام تا آغاز عرشه‌گذاری پل سد گلورد؛ بتن‌ریزی فنداسیون پایان یافت

ساخت این پل فلزی که دومین نمونه پل فلزی بزرگ زیرقوسی کشور محسوب می‌شود توسط شرکت ماشین‌سازی اراک در حال انجام است. با اتمام عملیات ساخت این پل و مسیر جایگزین روستا‌های بالادست سد گلورد، آبگیری سد نیز به طور کامل انجام خواهد شد.

با آبگیری کامل سد گلورد، علاوه بر پیشگیری از سیل‌های منطقه و حفاظت از سفره‌های آب زیرزمینی مشکل کم‌آبی کشاورزی در شرق مازندران برطرف می‌شود. آب ذخیره شده در سد گلورد با اجرای ۲۳۰ کیلومتر کانال، ۱۰۰ کیلومتر زهکش و دو سد انحرافی، حدود ۲۵ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شرق مازندران را سیراب می‌کند.

print

پاسخی بگذارید