گروه: اجتماعی
تاریخ: ۳:۵۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
پسوردهای خطرناک 2018

کاربران آی‌فون، مک و آی‌پد دلیلی برای استفاده از پسوردهای ضعیف ندارند، چراکه مرورگر سافاری امکانی برای ذخیره پسوردها دارد که به راحتی می‌توان بدون حفظ کردن از پسوردهای سخت استفاده کرد.

سرویس فناوری اقتصاد شمال ،بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ کدامند؟ چرا مردم هنوز از پسوردهای بسیار ساده استفاده می‌کنند؟ پسورد مهم است؟ بله چون قفل کردن خانه و خودرو مهم است. اما هر سال شاهد آن هستیم که همچنان مردم از پسوردهای بسیار ساده استفاده می‌کنند. اطلاعاتشان را به راحتی در معرض دستبرد قرار می‌دهند چرا؟ شاید چون از فراموش کردن آن بیم دارند.

لیست بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ منتشر شده و بهتر است اگر پسورد شما شبیه یکی از این هاست هرچه سریع تر آن را عوض کنید. این پسوردها توسط SplashData و از روی حدود ۵ میلیون پسورد لو رفته روی اینترنت طی امسال استخراج شده است. همچنین لیست بهترین برنامه‌ها برای مدیریت پسورد هم در دسترس است.

هفت پسورد اول لیست بدترین پسوردهای ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل تغییری نکرد‌ه‌اند.

بدترین آنها ۱۲۳۴۵۶ و همچنین خود password است. برای نخستین بار پسورد donald هم در لیست بدترین پسوردها قرار گرفته (نه آقای ترامپ این فیک نیوز نیست). مورگان سالین مدیرعامل SplashData می‌گوید: استفاده از نام یا هر بخشی از نام خودتان در پسورد تصمیم بسیار خطرناکی است.

سایر پسوردهای بد امسال نیز شامل نام‌هایی هستند که عمومیت دارند. مثلا sunshine (خورشید)، princess و charlie. استفاده از نام‌ سلبریتی‌ها بهترین شانس را به هکرها می‌دهد تا پسوردها را حدس بزنند. چه در زمینه عمومی، چه ورزشی. در واقع هکرها به خوبی می‌دانند مردم از اعداد ساده برای پسورد خودشان بهره می‌گیرند تا آن را به خاطر بسپارند.

کاربران آی‌فون، مک و آی‌پد دلیلی برای استفاده از پسوردهای ضعیف ندارند، چراکه مرورگر سافاری امکانی برای ذخیره پسوردها دارد که به راحتی می‌توان بدون حفظ کردن از پسوردهای سخت استفاده کرد.

خود سافاری پسوردهای بسیار مشکلی را پیشنهاد می‌دهد و خودش نیز آن را برای شما به حافظه می‌سپارد. البته برای فیس‌آی دی، تاچ‌ای دی و … هم اپل کاربر را ملزم به انتخاب پسورد قوی می‌کند و این چیزی است که در iOS ۱۲ هم به اپلیکیشن‌های دیگر تعمیم داده شده است. به هر حال بدترین پسوردهای ۲۰۱۸ به ما یادآور می‌شوند که باید نگران بود.

print

پاسخی بگذارید