گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۹:۲۱ :: ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
پولشویی میلیاردی حساب بانکی گلستانی‌ها از سوئد

رییس کل دادگستری گلستان گفت: رسیدگی به پرونده افرادی که حساب بانکی آن‌ها توسط کلاهبردار ایرانی ساکن سوئد مورد استفاده پولشویی قرار می‌گرفت، آغاز شد.

روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: در این روش، افراد پس از باز کردن حساب بانکی، اطلاعات حساب از جمله رمز دوم کارت را در اختیار اعضای باند قرار می دادند تا به ازای آن هر هفته و یا ماهانه مبلغی دریافت کنند.

هاشمیان ادامه داد: سرشبکه این باند که در سوئد زندگی می کند پول های حاصل از سایت های شرط‌بندی را به حساب این افراد واریز و با نقل و انتقال وجوه واریزی، میلیاردها تومان پولشویی کرد .

وی گفت : پس از آن که گردش مالی صاحبان حساب ها از حد مجاز فراتر رفت ، بررسی ها آغاز و ماجرای فعالیت این باند لو رفت .

هاشمیان افزود: تاکنون ۸ نفر از افرادی که ادعا می کنند اطلاعات بانکی خود را در ازای دریافت پول در اختیار اعضای این باند قرار دادند، شناسایی و دستگیر شدند .

هاشمیان ادامه داد: این افراد در تحقیقات اولیه مدعی شدند اطلاعی از مجرمانه بودن همکاری با سایت های شرط‌بندی و ارتباط این سایت ها با اقدامات پولشویی نداشتند.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: گردانندگان سایت های شرط‌بندی برای ترغیب افراد به فعالیت در این سایت ها ، از نام شرط‌بندی به جای قمار استفاده می کنند.

وی افزود: پرونده این افراد در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای گرگان در حال رسیدگی است و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند ادامه دارد.

print

پاسخی بگذارید

*

code