گروه: اجتماعی
تاریخ: ۳:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

هنوز مدت زیادی از پخش تصاویر توهین داور و مجری مسابقه تلویزیونی آشپزی به یکی از شرکت‌کنندگان نگذشته است که بار دیگر رفتار خارج از نزاکت مجری برنامه‌ای تلویزیونی با مهمان برنامه، باعث رنجش وی و ترک او از برنامه تلویزیونی شد.

سرویس اجتماعی اقتصاد شمال:برنامه تلویزیونی «من و شما» که سابقه تذکر گرفتن از رئیس سازمان صداوسیما به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای اسپانسر برنامه در دعوت خودسرانه از چهره‌های خاص را دارد، این بار شاهد برخورد زشت مجری جوان و تازه به دوران رسیده این برنامه، با منتقد مطرح و پا به سن گذاشته تلویزیون بود.

در برنامه این هفته «من و شما» که جمعه‌ها از شبکه «شما» پخش می‌شود، مسعود فراستی، منتقد باسابقه و صاحب قلم سینما، مهمان برنامه بود و در میانه‌های گفت و گو با مجری، به خاطر رفتار خارج از نزاکت مجری جوان، اقدام به ترک برنامه کرد. تلویزیون تا به حال چند بار با رفتار‌های غیرحرفه‌ای و توهین‌آمیز مجریان با مهمانان برنامه‌ها مواجه شده است. زمانی رفتار مجری مشهور برنامه «کوله پشتی» با یکی از فرماندهان نیروی انتظامی حاشیه ساز شد، الان، اما مجری‌های تازه از راه رسیده و بی‌ادب تلویزیون، تلاش می‌کنند با هتاکی به مهمان‌ها، برای خود وجهه بخرند؛ اتفاقی که یک سر آن به حضور بی‌ضابطه اسپانسر‌ها در برنامه‌های تلویزیونی بازمی‌گردد. اسپانسر باعث می‌شود ضوابط انتخاب مجری در برنامه‌های تلویزیونی جای خود را به روابط بدهد و افرادی که هیچ گونه سابقه و آشنایی با فن اجرا ندارند، ناگهان از برنامه‌های تلویزیونی سردربیاورند.
زمانی که مجری سلبریتی برنامه «ایرانیوم» اقدام به تمسخر مهمانان برنامه کرد، انتظار این بود که صداوسیما به صدای اعتراض مجریان حرفه‌ای تلویزیون درباره عواقب خطرناک جولان دادن چهره‌های غیرحرفه‌ای در فضای حساس اجرای برنامه‌های تلویزیونی گوش دهد ولی این اتفاق رخ نداد تا بار دیگر آبروی صداوسیما به دست یکی از همین تازه از راه رسیده‌ها به چالش کشیده شود. برنامه «من و شما» از جمله برنامه‌های زرد تلویزیونی است که برای دیده شدن شبکه «شما» در انتخاب و دعوت چهره‌ها به تلویزیونی دستِ بازی دارد.

این برنامه از یک چهره سابقاً خبرنگار برای اجرا استفاده می‌کند؛ شخصی که در برنامه جمعه گذشته با رفتار زننده‌اش با مسعود فراستی، منتقد سینما باعث شد تا برنامه به حاشیه کشیده شود. ویدئوی این برنامه در فضای مجازی واکنش‌های زیادی به همراه داشته و اغلب فعالان مجازی از بی‌نزاکتی مجری برنامه انتقاد کرده‌اند. محمدمهدی قاسمی مدیر شبکه شما در پی اتفاقات اخیر این برنامه تلویزیونی با حضور مسعود فراستی گفت: عوامل این برنامه از جمله آرش ظلی‌پور مجری «من و شما» توبیخ شدند و به خاطر مکدر شدن ذهن بینندگان از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم.

منبع:روزنامه جوان

print

پاسخی بگذارید