تاریخ: ۱۱:۳۶ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

قطار رشت -مشهد هم راه اندازی می شود.

به گزارش اقتصادشمال ،مدیرکل راه آهن شمال ۲ از برقراری قطار رشت – مشهد از ۲۸ اسفندماه جاری خبر داد و گفت: طی روزهای بیست و هشتم اسفندماه، هفتم و سیزدهم فروردین ماه قطار ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه از مشهد مقدس به رشت حرکت می کند.

علی خدایی افزود: همچنین طی روزهای ۲۹ اسفندماه جاری ، هشتم و چهاردهم فروردین ماه قطار ساعت ۱۵ و ۴۰ دقیقه از رشت به مشهد حرکت می کند.
وی با بیان اینکه در این مسیر ریلی هر هفته دو رام قطار رفت و برگشت (یک رفت و یک برگشت) پیش بینی شده ، تصریح کرد: قیمت بلیت برای هر نفر در سفر یکطرفه ۱۳۳ هزار و ۵۵۰ تومان در نظر گرفته شده است.
وی به نوع قطار مسیر رشت – قزوین نیز اشاره و بیان کرد: قطار این مسیر درجه یک و چهار ستاره سپهر دارای ۱۱ سالن ۴۰ نفره می باشد که کوپه های آن چهار تخته است که در صورت استقبال شهروندان قطار این مسیر افزوده خواهد شد.
خدایی با یادآوری اینکه قطار رشت – تهران نیز در دو رام ( رفت و برگشت) به صورت روزانه در این مسیر برقرار است، افزود: در صورت استقبال مردم ، سرویس های قطار افزوده می شود.
به گزارش ایرنا، راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین – رشت ۵۳ دستگاه تونل به طول ۲۲ کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و ۴۳۰ متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود ۹ کیلومتر پل بزرگ و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
نیمه اسفندماه امسال راه آهن قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد و اولین مسافران آن، ۱۲۰ نفر از خانواده های معظم شهدا بودند که به مشهد مقدس عزیمت کردند.
در حال حاضر روزانه قطار رشت – تهران ساعت هشت صبح از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۸ از رشت به سمت تهران حرکت می کند.
ایرنا

print

پاسخی بگذارید