گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۱:۲۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

چگونه سرویس های بهداشتی را به خوبی تمیز کنیم و برق بیندازیم؟

سرویس اجتماعی اقتصادشمال ،مطمئنا تمیز کردن سرویس های بهداشتی کار راحتی نیست و شاید به نسبت سایر مکان های هر ساختمان بیشتر احتیاج به تمیز کردن داشته باشد. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که با چند ترفند این سرویس های بهداشتی را به خوبی تمیز کنید.

در این مقاله از هاو کن یو به شما ۷ روش جالب برای تمیز کردن این مکان های پر دردسر را آموزش خواهیم داد که مطمئنا در زندگی روزمره به خوبی می توانند به کمک شما بیاییند.

۱تمیز کردن جرم ها

تمیز کردن جرم ها سر سخت در هر سرویس بهداشتی کار آسانی نیست و نخواهد بود. اما به شما ترکیبی را معرفی می کنیم که شاید بهتر از هر مایع تمیز کننده برای شما به کار بیایید و در هزینه های شما هم صرفه جویی مالی اتفاق بیفتد. برای این ترکیب شما میبایست نصف پیمانه سرکه را با ۱ پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و مخلوط کنید. حال این ترکیب را با چهار قسمت آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید. ۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم های را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد.

۲استفاده از دهان شویه ها

یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس های بهداشتی به کار بیاید. دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل های آلوده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم ها را از بین ببرید.

۳تمییز کننده آینه و شیشه ها

مطمئنا در سرویس های بهداشتی شما هم آینه و شیشه وجود دارد. همیشه تمیز کردن این آینه و شیشه ها سخت است. به جای استفاده از مواد بهداشتی گران قیمت برای تمیز کردن این شیشه و آینه ها ترکیبی به شما معرفی می کنیم که همان قدرت، یک دهم هزینه را داشته باشد. برای ساخت این محلول حیلی راحت باید ترکیبی از هیدروژن پروکساید  و جوش شیرین درست کنید. حال این ترکیب را بر روی سطوح شیشه ای و آینه بپاشید و با یک دستمال و اسفنج آن را پاک کنید.

همچنین شما می توانید از کرم اصلاح هم کمک بگیرید و آن را بر روی آینه بزنید و سپس آینه را با آن تمیز کنید. این کار علاوه بر تمیز کردن شیشه همچنین باعث می شود دیگر بخار آب هم بر روی این آینه ها ننشیند.

۴تمیز کردن سرامیک ها

برای تمیز کردن سرامیک وشیارهای بین آن ها شما می توانید از سفید کننده ها و مقداری پنبه یا موارد مشابه کمک بگیرید. این پنبه ها را به صورت گلوله های بزرگ درآورده و در سفید کننده بزنید وسپس  بر روی آن ها بکشید. همچنین شما از خمیر دندان ها هم می توانید برای از بین بردن لکه های آب و جرم ها از روی سرامیک و شیار های بین آن ها کمک بگیرید.

۵تمیز کردن قطعات فلزی

برای تمیز کردن شیر آلات و موارد فلزی در سرویس های بهداشتی و برق انداختنشان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای این کار به لیمو و نمک احتیاج دارید. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک بزنید و سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و موارد مشابه چندین بار بکشید. اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم ها و آلودگی های سطح فلزات را از بین برده و آن ها برق می اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات متعجب خواهید شد.

۶از بین بردن گرد و غبارها

بسته به محل زندگی شما و البته محل قرار گیری سرویس های بهداشتی شما ممکن است با انواع گرد و غبار در نواحی مختلف سرویس های بهداشتی مخصوصا در سقف رو به رو باشید. برای تمیز کردن این قسمت ها و همچنین جلوگیری از جمع شدن مجدد گرد و غبار ها باید تنها به صورت مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید و سپس یک تی یا وسیله مشابه که در این محلول زده شده است اقدام به تمیز کردن گرد و غبار و سقف کنید. دقت کنید که از چشمان خود با یک عینک محافظ، مراقبت کنید.

 

۷تمیز کردن پرده ها در سرویس های بهداشتی

چنانچه از انواع پرده شمعی یا پلاستیکی در حمام استفاده می کنید، ۵۰ میلی لیتر سفید کننده را با ۲ قاشق مایع ظرفشویی ترکیب و سپس آن را در یک اسپری بریزید و بر روی این پرده ها اسپری کنید تا چند دقیقه بر روی آن بماند و سپس آن را با یک دستمال یا آب خوب بشویید.

 

print

پاسخی بگذارید