تاریخ: ۲۳:۴۰ :: ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
کاهش کشته شدگان تصادفات رانندگی در مازندران

تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی مازندران در مرداد ماه امسال میزان ۳۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،عباسعلی نجفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی استان در مرداد ماه در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد کاهش داشته است.

او افزود: در نتیجه افزایش قابل ملاحظه تردد‌های بین استانی در ابتدای امسالکه به دلیل لغو محدودیت‌های کرونایی انجام شد، متأسفانه تعداد کشته‌های فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال با افزایش روبرو بوده است.

نجفی گفت: به منظور استمرار روند کاهشی تصادفات و کشته شدگان سوانح رانندگی، با اجرای اقدامات مناسب ایمنی، تعداد تصادفات در ماه‌های بعد از آن روند نزولی داشته به نحوی که تعداد تصادفات فوتی از ابتدای امسال تا پایان مرداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال برابر شده است.

او اقداماتی نظیر آشکارسازی و رفع بسیاری از نقاط پرحادثه، افزایش گشت‌های راهداری و گشت‌های نامحسوس جاده ای، نصب دوربین‌های کنترل سرعت، ارتقای ایمنی حریم راهها، هماهنگی بهینه با پلیس راه و سایر دستگاه‌های اجرایی درگیر در زمینه ارتقای ایمنی تردد‌های جاده‌ای و آموزش و ارتقای ایمنی تردد کاربران آسیب پذیر را از عواملی عنوان کرد که موجب دستیابی به نتیجه یاد شده شده است.

نجفی افزود:امیدواریم با بررسی دقیق عوامل وقوع سوانح رانندگی و ریشه یابی آن‌ها و ارائه راهکار‌های مؤثر، تشریک مساعی همه دستگاه‌های اجرایی و همچنین رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران جاده ای، ضمن استمرار روند کنونی کاهش تصادفات، در مجموع سال ۱۴۰۰ نیز شاهد کاهش آمار سوانح رانندگی در استان مازندران باشیم.

انتهای پیام/س

print

پاسخی بگذارید