تاریخ: ۹:۴۱ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
کلاهبرداری 330 میلیون تومانی

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری متهم پرونده کلاهبرداری از 40 زوج جوان با ترفند وعده جهیزیه و لوازم خانگی ارزان‌قیمت در مشهد خبر داد.

سرویس حوادث اقتصاد شمال ،به نقل از پایگاه خبری پلیس محمدکاظم تقوی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر کلاهبرداری با تبلیغات گسترده و فروش ارزان قیمت جهیزیه و لوازم خانگی توسط فروشنده‌ای در یکی از مجتمع‌های بزرگ تجاری مشهد با توجه به اهیمت موضوع، دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.

وی افزود: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان در عملیاتی مشترک با کارآگاهان اطلاعات جنایی پلیس، بررسی‌های تخصصی خود را آغاز کردند. تحقیقات اولیه کارآگاهان نشان‌دهنده از آن بود که متهم پرونده پس از جلب اعتماد شهروندان با تبلیغات گسترده از آنان وجوهی را دریافت کرده و بعد از آن پاسخگوی مشتریان خود نبوده است.

تقوی ادامه داد: در بررسی‌ها نخستین مشخص شد متهم با ادعای نمایندگی برندهای خارجی و داخلی معتبر و همچنین درج جملات مذهبی در سربرگ‌ها و متن فاکتور و قول تخفیف و مساعدت به زوج‌های جوان، اعتماد مشتریان را جلب و با گرفتن مبالغی از 20 میلیون تا 150 میلیون ریال از ارسال کالاها به آدرس مشتریان خود خودداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: کارآگاهان با اقدام‌های اطلاعاتی محل‌های احتمالی تردد متهم را شناسایی و پس از چند روز کار گسترده پلیسی این فرد را در حاشیه شهر مشهد و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند. متهم تاکنون 20 شاکی دارد و مبلغ کلاهبرداری شده توسط وی به 3 میلیارد و 300 میلیون ریال رسیده است.

وی به مراجع قضایی معرفی شد و تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در این رابطه ادامه دارد.

print

پاسخی بگذارید