تاریخ: ۱۷:۳۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
صدور گواهینامه استاندارد بیش از دو هزار تن کالا در آستارا

رئیس اداره استاندارد بندر آستارا گفت: 15 گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی در آذرماه امسال برای 328 تن کالای صادراتی و هفت گواهینامه برای یک هزار و 948 تن کالای وارداتی در این شهرستان صادر شد.

به گزارش اقتصاد شمال ،شاهرخ جعفری روز دوشنبه افزود: اداره استاندارد آستارا در اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی مجوز صادرات و واردات صادر می کند.
وی بیشتر کالاهای صادراتی مشمول گواهینامه استاندارد را انواع کشمش و خرما به وزن 328 تن و به ارزش اقتصادی 31 میلیارد و چهار میلیون ریال اعلام کرد.
وی بیان کرد: کالاهای صادراتی دریافت کننده گواهینامه استاندارد از نظر وزن، 64 درصد و از نظر ارزش پنج درصد نسبت به آذرماه سال گذشته کاهش یافته است.
جعفری یادآور شد: در آذرماه، هفت گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای کالاهای وارداتی نظیر انواع ورق های فولادی، خوراک دام، میلگرد و تخته ام.دی.اف به وزن یک هزار و 948 تن به ارزش 18 میلیارد و 221 میلیون ریال صادر شد.
رئیس اداره استاندارد آستارا ادامه داد: کالاهای وارداتی دریافت کننده استاندارد در آذرماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از نظر وزن 76 درصد و به لحاظ ارزش 55 درصد کاهش داشته است.
جعفری تعداد اظهارنامه های ارائه شده برای تعیین ماهیت کالاهای صادراتی را در ماه قبل، 47 فقره برای دو هزار و 273 تن و تعداد اظهارنامه های کالاهای وارداتی را دو فقره برای 94 تن اعلام کرد.
منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید