تاریخ: ۲۲:۴۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
۱۰ نقطه مهم حادثه خیز راه های گیلان را بشناسیم

گیلان با برخورداری از مواهب بکر طبیعی و چشم نواز، جزو پنج مقصد اول گردشگری بین استان های کشور است .

به گزارش اقتصاد شمال ،گیلان با برخورداری از مواهب بکر طبیعی و چشم نواز، جزو پنج مقصد اول گردشگری بین استان های کشور است از این رو ، لازم است نقاط مهم حادثه خیز آن را بشناسیم تا در صورت تردد از آن راه ها ، دقت بیشتری به خرج دهیم.

گیلان سرزمینی مملو از جمعیت و راه های پیچ در پیچ ، هزار تو و گسترده است که اندرون هر راه، راهی نهفته است و هر مسیر نظاره گر تردد انسان ها و خودروهای بی شمار است؛ گردشگرپذیری و واقع شدن جاذبه های گردشگری در دل راه های فرعی و روستایی و آسمان مه گرفته و باران بهاری در پرباران ترین استان کشور در برخی روزها و گاهی عرض کم جاده ها و یا افزایش تردد خودروها در زمان پیک مسافر، زمینه ساز افزایش وقوع تصادفات رانندگی در این استان است.
شناخت نقاط حادثه خیز و توجه به علائم رانندگی و احتیاط بیش از پیش رانندگان در این نقاط می تواند در پیشگیری از وقوع بسیاری از سوانح رانندگی که خاطره های تلخی از سفر را برای بسیاری برجا می گذارد، نقش موثری داشته باشد.
در همین ارتباط رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه ۹۷ نقطه حادثه خیز در راه های استان شناسایی شده ، ۱۰ نقطه مهم حادثه خیز را معرفی کرد.
سرهنگ حسین محمدپور افزود: کسماء در محور فومن – ضیابر، امام زاده هاشم در محور رشت – امام زاده هاشم ، بازکیاگوراب در محور رشت – چابکسر، لیفشاگرد در محور تولمشهر – لیفشاگرد ، گل افزان در محور رشت – فومن ، رودپیش در محور فومن – سراوان از جمله مهمترین نقاط حادثه خیز جاده ای در استان هستند.
وی همچنین خطبه سرا در محور تالش – آستارا ، امین آباد در محور حسن رود – زیباکنار ، سده در محور سنگر – کوچصفهان ، پیچ فناوری ماهی در محور انزلی – رضوانشهر را از دیگر نقاط مهم حادثه خیز شناسایی شده عنوان کرد.
سرهنگ محمدپور تجاوز به چپ ، عدم توجه به جلو و رعایت نکردن حق تقدم را از مهمترین عوامل وقوع تصادفات در این نقاط ذکر کرد و در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی از رانندگان خواست تا با جدی گرفتن توصیه ها و هشدارها و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، سفری خوش و خاطره انگیز را برای خود و دیگران رقم بزنند.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد کشته شدگان سوانح رانندگی استان عابران پیاده و موتورسیکلت سواران هستند، به استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران و مراقبت های بیشتر از سوی عابران پیاده به ویژه ساکنان در حاشیه راه ها در تاریکی شب تاکید کرد.
به گزارش ایرنا طی تعطیلات نوروز سال گذشته، ۵۰ نفر در راه های گیلان کشته شده اند.
آمارهای کشوری نیز حاکیست که طی پارسال فقط حدود ۱۴ هزار نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند که نیمی از فوت شدگان در حوادث رانندگی مقصر نبوده اند.
فراموش نکنیم هنگام رانندگی ، فقط مسئول جان خود نیستیم بلکه مسئول جان تمامی سرنشینان خودرو و حتی افرادی هستیم که بدلیل بی احتیاطی ما ، ممکن است دچار سانحه شوند.

print

پاسخی بگذارید